Poniedziałek 19 sierpnia 2019
Dziś imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji
Silni mimo niepogody
Fot: ARCHIWUM UMWW
Bieżące wydanie:

Aura nie rozpieszcza wielkopolskich rolników. Wystarczy choćby prześledzić to, co na naszych łamach pisaliśmy w poprzednich latach przy okazji sierpniowego regionalnego święta plonów. Jak nie susza, to ulewa, jak nie ulewa, to wichura, jak nie wichura, to przymrozki… A mimo to, a także mimo rozmaitych innych przeszkód, o których debatowali choćby na sejmikowym forum radni województwa, wielkopolskie rolnictwo wciąż jest – to nie przesada – potęgą w skali kraju.

Fot: ARCHIWUM MNRiPRS w SZRENIAWIE

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza (w ramach programu „Uniwersytet Ludowy dla dorosłych i dojrzałych”) na cykl interaktywnych lekcji muzealnych dla seniorów.

Fot: ARCHIWUM MPPP

Do 1 marca 2020 roku w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie można obejrzeć wystawę pn. „Słowianie połabscy”.

Fot: ARCHIWUM WBPiCAK

Koleje Wielkopolskie zapraszają, nie tylko podróżnych, na wystawy fotograficzne, przygotowywane na Dworcu Letnim w Poznaniu przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury. 

Parowozownia Wolsztyn zachęca do podróży pociągiem retro na linii Poznań Główny – Swarzędz – Poznań Główny. Podczas wakacji w każdą sobotę wolsztyński parowóz poprowadzi skład pięciu zabytkowych wagonów z lat 20. i 30. XX wieku.

Fot: M. GRELA
Monitorujemy radnych

Bieg stoika

kadencja 2010-2014 »
kadencja 2006-2010 »
Jaka inwestycja będzie najważniejsza w nowej kadencji samorządu województwa?