Wtorek 28 stycznia 2020
Dziś imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
Hołd dla zwycięzców
Fot: A. BOIŃSKI
Bieżące wydanie:

Organizowane przez samorząd województwa centralne obchody 101. już rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego odbyły się 27 grudnia w Poznaniu, a dzień później w Warszawie. Oddano hołd zwycięzcom sprzed wieku, a w tym roku szczególnie podkreślano rolę kobiet w tamtym zrywie. 

– Victoria Wielkopolska była dziełem wszystkich, którzy walczyli na różnych frontach i w różny sposób. Bogatych i biednych, kobiet i mężczyzn. I to właśnie wielkopolskim kobietom pragnę złożyć dziś hołd! Bez nich niemożliwe byłoby prowadzenie „najdłuższej wojny nowoczesnej Europy” i militarne zwycięstwo nad wojskami pruskimi – mówił przed pomnikiem Powstańców Wielkopolskich marszałek Marek Woźniak.
Fot: ARCHIWUM

Teatr Wielki w Poznaniu zaprasza 21 lutego na premierę baletu „Don Juan” na podstawie komedii Moliera o tym samym tytule.

Fot: ARCHIWUM MPP

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy przygotowało w Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach nową wystawę stałą pt. „Dziekanowice i ich mieszkańcy”.

Fot: ARCHIWUM MPPP

W Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie można obejrzeć wystawę pt. „Piast TOTAL WAR. Wojskowość w Polsce wczesnopiastowskiej”.

Fot: ARCHIWUM MPPP

Do 1 marca 2020 roku w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie można obejrzeć wystawę pn. „Słowianie połabscy”.

Fot: M. GRELA
Monitorujemy radnych

Nie znoszę, gdy dzwoni budzik

kadencja 2010-2014 »
kadencja 2006-2010 »
Jaka inwestycja będzie najważniejsza w nowej kadencji samorządu województwa?