Wtorek 28 marca 2017
Dziś imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
Bieżące wydanie:

Radni województwa podczas specjalnej sesji sejmiku debatują o szansach rozwoju wielkopolskiego rzemiosła i o problemach utrudniających jego funkcjonowanie. W grudniu 2015 roku wszystkie cechy zrzeszały u nas 6826 rzemieślników. – Do wyjątkowych osiągnięć naszego rzemiosła należy zaliczyć świetne wyniki działalności edukacyjnej w zakresie praktycznego przygotowania zawodowego – podkreśla przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofia Szalczyk. Kogo szkolimy najczęściej? Najwięcej świadectw czeladniczych odbierają dziś fryzjerzy, stolarze, mechanicy samochodowi, cukiernicy oraz monterzy zabudowy.

Pod rękę z rzemieślnikami
Fot: ARCHIWUM MNRiPRS W SZRENIAWIE
Fot: ARCHIWUM TEATRU

Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu zaprasza widzów 20, 21 i 22 kwietnia na spektakl na motywach baśni Hansa Christiana Andersena „Dziewczyna, która podeptała chleb”.

Fot: ARCHIWUM MPP NA LEDNICY

Pracownicy Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy zapowiadają, że rozprawią się… z marzanną i pożegnają zimę w pięknym stylu. „Palenie marzanny” zaplanowano 21 marca.

Fot: ARCHIWUM TEATRU

„Marzec miesiącem kobiet” – zapewnia Teatr Wielki im. S. Moniuszki w Poznaniu. „Traviatę” obejrzymy 18 i 19 marca, „Halkę” 24 i 26 marca, a „Aidę” 31 marca i 2 kwietnia.

Fot: ARCHIWUM UMWW

W kwietniu na ponad stu boiskach rozpoczynają się rozgrywki w piłkę nożną i koszykówkę. Finał w czerwcu w Szamotułach.

Fot: M. GRELA
Monitorujemy radnych

Kowboj na chopperze

kadencja 2010-2014 »
kadencja 2006-2010 »
Komu należy przekazać więcej kompetencji?