Fot/Rys: FUNDACJA EKOS
Kto wygrał złotą żabkę?

Zakończyła się kolejna edycja konkursów, dofinansowanych przez samorząd województwa, przeprowadzanych przez Fundację Edukacji Społecznej „EKOS” w dziedzinie języka polskiego i literatury oraz matematyki.

Fot/Rys: ARCHIWUM TEATRU
Wściekła Amanda

Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu zaprasza widzów 20, 21 i 22 kwietnia na spektakl na motywach baśni Hansa Christiana Andersena „Dziewczyna, która podeptała chleb”.

Fot/Rys: ARCHIWUM UMWW
Turniej na 100 „orlikach”

W kwietniu na ponad stu boiskach rozpoczynają się rozgrywki w piłkę nożną i koszykówkę. Finał w czerwcu w Szamotułach.

Fot/Rys: ARCHIWUM MPPP
Wikingowie w Polsce

Do 16 lipca w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie można obejrzeć wystawę pt. „Wikingowie w Polsce? Zabytki skandynawskie z ziem polskich”.

Fot/Rys: ARCHIWUM TN
Lot na Marsa

Co w najbliższym czasie zobaczą widzowie Teatru Nowego w Poznaniu?

Fot/Rys: ARCHIWUM PTT
Rozmowy o tańcu

Polski Teatr Tańca – Balet Poznański rozpoczął w lutym cykl comiesięcznych rozmów czwartkowych o sztuce pn. „Odpowiednie dać tańcowi słowo”.

Fot/Rys: ARCHIWUM WBPiCAK
Wokół poety

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu wydała tom „Rzeczy do nazwania. Wokół Kornhausera” pod redakcją Adriana Glenia i Jakuba Kornhausera.

Fot/Rys: ARCHIWUM
Płytowy rarytas

Czy może być lepsze uczczenie Roku Feliksa Nowowiejskiego i Roku Henryka Sienkiewicza, niż przypomnienie oratorium „Quo vadis” autorstwa związanego z Poznaniem kompozytora?

Fot/Rys: ARCHIWUM
Z Piastami na szlaku

Wycieczka po nowym Szlaku Piastowskim z przewodnikiem Anny Plenzler, z pewnością wzbogaci i uporządkuje wiedzę turystów na temat pierwszej panującej w Polsce dynastii.

Fot/Rys: ARCHIWUM WBPiCAK
Muzyczna poezja

Tomik poezji „Nice” Barbary Klickiej, wydany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, dostał nagrodę literacką Gdynia 2016 w kategorii poezja.