"Monitor" doceniony

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego – jako wydawca „Monitora Wielkopolskiego” – zdobył wyróżnienie w konkursie „Medialna Perła Samorządu 2020”.

Fot/Rys: ARCHIWUM MPPP
O widowiskach

Do 30 grudnia w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie można obejrzeć wystawę pt. „Historyczne widowiska plenerowe na ziemi gnieźnieńskiej w latach 70. XX wieku”.

Fot/Rys: ARCHIWUM
Kryminał z pałacu

Znana pisarka Joanna Jodełka publikuje w odcinkach kryminał, którego akcja dzieje się w pałacu w Winnej Górze. 

Fot/Rys: ARCHIWUM MUZEUM
Na głowie prababci

Muzeum Okręgowe w Lesznie zaprasza do zwiedzania wystawy (czynnej do 31 grudnia w budynku dawnej synagogi przy ul. Narutowicza) pt. „Z głowy prababci – czepki, kopki, klapice...”. 

Fot/Rys: ARCHIWUM MNRiPRS w SZRENIAWIE
Wieś podczas wojny

Do 30 listopada w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie można obejrzeć wystawę pt. „STRENG VERBOTEN. Wielkopolska wieś w latach 1939-1945”.

Fot/Rys: ARCHIWUM MPP
Skarby na Lednicy

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy zaprasza do zwiedzania nowej wystawy stałej pt. „Z archiwum ziemi i toni wodnej. Świadectwa dziedzictwa pierwszych Piastów”.

Fot/Rys: ARCHIWUM MPP
Opowieść o wsi

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy przygotowało w Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach nową wystawę stałą pt. „Dziekanowice i ich mieszkańcy”.

Fot/Rys: ARCHIWUM MPP
Broń z Lednicy

„Broń drzewcowa i uzbrojenie ochronne z Ostrowa Lednickiego, Giecza i Grzybowa” – to tytuł publikacji wydanej przez Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy dzięki dofinansowaniu z ministerstwa kultury.

Fot/Rys: ARCHIWUM WBPiCAK
Będzie dodruk Encyklopedii Powstania Wielkopolskiego!

Pierwszy nakład "Encyklopedii Powstania Wielkopolskiego 2018-2019" pod redakcją Janusza Karwata i Marka Rezlera rozszedł się w grudniu 2018 roku w trzy dni!

Fot/Rys: ARCHIWUM MOZK
Obóz w obiektywie

Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej zaprezentowało album pt. „Szczypiorno. Tu rodziła się niepodległość”.