Fot/Rys: ARCHIWUM TEATRU
Wściekła Amanda

Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu zaprasza widzów 20, 21 i 22 kwietnia na spektakl na motywach baśni Hansa Christiana Andersena „Dziewczyna, która podeptała chleb”.

Fot/Rys: ARCHIWUM MPP NA LEDNICY
Z marzanną

Pracownicy Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy zapowiadają, że rozprawią się… z marzanną i pożegnają zimę w pięknym stylu. „Palenie marzanny” zaplanowano 21 marca.

Fot/Rys: ARCHIWUM TEATRU
Dla kobiet

„Marzec miesiącem kobiet” – zapewnia Teatr Wielki im. S. Moniuszki w Poznaniu. „Traviatę” obejrzymy 18 i 19 marca, „Halkę” 24 i 26 marca, a „Aidę” 31 marca i 2 kwietnia.

Fot/Rys: ARCHIWUM UMWW
Turniej na 100 „orlikach”

W kwietniu na ponad stu boiskach rozpoczynają się rozgrywki w piłkę nożną i koszykówkę. Finał w czerwcu w Szamotułach.

Fot/Rys: ARCHIWUM TN
Lot na Marsa

Co w najbliższym czasie zobaczą widzowie Teatru Nowego w Poznaniu?

Fot/Rys: ARCHIWUM PTT
Rozmowy o tańcu

Polski Teatr Tańca – Balet Poznański rozpoczął w lutym cykl comiesięcznych rozmów czwartkowych o sztuce pn. „Odpowiednie dać tańcowi słowo”. Najbliższe z nich - 23 marca.

Fot/Rys: ARCHIWUM MPPP
Wikingowie w Polsce

Do 16 lipca w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie można obejrzeć wystawę pt. „Wikingowie w Polsce? Zabytki skandynawskie z ziem polskich”.

Fot/Rys: ARCHIWUM MOZK
Martwa natura

Do 31 marca w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej można obejrzeć wystawę pt. „Martwa natura jak żywa”.

Fot/Rys: ARCHIWUM WBPiCAK
Wokół poety

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu wydała tom „Rzeczy do nazwania. Wokół Kornhausera” pod redakcją Adriana Glenia i Jakuba Kornhausera.

Fot/Rys: ARCHIWUM
Płytowy rarytas

Czy może być lepsze uczczenie Roku Feliksa Nowowiejskiego i Roku Henryka Sienkiewicza, niż przypomnienie oratorium „Quo vadis” autorstwa związanego z Poznaniem kompozytora?