Fot/Rys: ARCHIWUM MNRiPRS w SZRENIAWIE
Świąteczny jarmark w Szreniawie

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie organizuje 17 grudnia w godzinach 10-16 „XIV Jarmark bożonarodzeniowy”.

Fot/Rys: A. BOIŃSKI
Unia jest jak weekend

Zwycięzcy konkursu „Rozważania nad Europą” przekazali w Brukseli swoje przesłanie.

Fot/Rys: ARCHIWUM FUNDACJI EKOS
Konkurs dla najzdolniejszych

W  397 wielkopolskich i lubuskich szkołach przeprowadzono pierwszy etap konkursów dla młodzieży szkolnej „Złota Żaba” i „Złota Żabka” 2017/18. Zwycięzcy wezmą udział w drugim etapie, który zostanie rozegrany w Swarzędzu 17 marca 2018 r.

Fot/Rys: ARCHIWUM TEATRU
Teatralna propozycja na Sylwestrowy Wieczór

Na gorączkę sylwestrowej nocy każdy z nas czeka z niecierpliwością. Teatr Fredry w Gnieźnie zaprasza widzów do uroczystego świętowania Sylwestrowego Wieczoru.

Fot/Rys: ARCHIWUM MPPP
Komiks „Borka i Sambor”

Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie w ramach cyklu „Lubię te historie!” wydało komiks historyczno-przygodowy dla dzieci pt. „Borka i Sambor”.

Fot/Rys: ARCHIWUM MOZK
Z Kalisza do Kamerunu

„Z Kalisza do Kamerunu” to tytuł nowej wystawy czasowej, poświęconej etnograficznym wyprawom Stefana Szolc-Rogozińskiego do Afryki oraz jego kontynuatorom. Ekspozycja będzie czynna do końca lutego 2018 roku w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej.

Fot/Rys: ARCHIWUM MPPP
Kajko i Kokosz w Gnieźnie

Do 25 lutego 2018 r. w holu głównym Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie można oglądać wystawę pt. „Kajko i Kokosz. Nowa archeologia”. W placówce zaplanowano także specjalne lekcje dla dzieci i młodzieży, nawiązujące do tematyki wystawy.

Fot/Rys: ARCHIWUM
Pamiętają o malarzu

Młodzież gimnazjalna i licealna z gmin Wilczyn, Skulsk, Kramsk i Kleczew wzięła udział w projekcie „Antoni Szulczyński – malarz od urodzenia. Obraz jego życia i twórczości”.

Fot/Rys: ARCHIWUM WBPiCAK
Tradycje dudziarskie w Wielkopolsce na liście dziedzictwa

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu informuje, że tradycje dudziarskie w Wielkopolsce zostały (po 2 latach starań) wpisane na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego, obok 24 innych regionalnych tradycji z całej Polski.

Fot/Rys: A. BOIŃSKI
Przylecą i popłyną?

Ławica to jedyny w Polsce port lotniczy, w którym pasażerowie swoje bagaże odbierają prosto z… barki turystycznej. W takową przeobraził się jeden z podajników bagaży w hali przylotów.