Fot/Rys: ARCHIWUM
Pamiętają o malarzu

Młodzież gimnazjalna i licealna z gmin Wilczyn, Skulsk, Kramsk i Kleczew wzięła udział w projekcie „Antoni Szulczyński – malarz od urodzenia. Obraz jego życia i twórczości”.

Fot/Rys: ARCHIWUM TEATRU WIELKIEGO
Rigoletto w poznańskiej Operze

14 października na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu zagości jeden z operowych hitów wszech czasów „Rigoletto” Giuseppe Verdiego w reżyserii Marcina Bortkiewicza.

Fot/Rys: ARCHIWUM WBPiCAK
Tradycje dudziarskie w Wielkopolsce na liście dziedzictwa

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu informuje, że tradycje dudziarskie w Wielkopolsce zostały (po 2 latach starań) wpisane na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego, obok 24 innych regionalnych tradycji z całej Polski.

Fot/Rys: ARCHIWUM MPPP
Seminarium dla nauczycieli

Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zaprasza na seminaria dla nauczycieli, które organizuje w Poznaniu we współpracy z Zakładem Dydaktyki Historii Instytutu Historii UAM i poznańskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli. Pierwsze spotkanie odbędzie się 4 listopada.

Fot/Rys: ARCHIWUM
Świętogórskie muzykowanie

Już po raz dwunasty w Gostyniu odbędzie się Festiwal Muzyki Oratoryjnej „Musica Sacromontana”. Jak zawsze koncerty w świętogórskiej bazylice odbędą się w ostatni weekend września i pierwszy października.

Fot/Rys: A. BOIŃSKI
Przylecą i popłyną?

Ławica to jedyny w Polsce port lotniczy, w którym pasażerowie swoje bagaże odbierają prosto z… barki turystycznej. W takową przeobraził się jeden z podajników bagaży w hali przylotów.

Fot/Rys: ARCHIWUM WBPiCAK
222 ciekawostki

Gdzie w regionie jest pomnik Syzyfa? O której godzinie mają pobudkę kameduli w Bieniszewie? Co to są Wielkopolskie Pompeje? Jaka jest historia piwa grodziskiego? Odpowiedzi m.in. na te pytania znajdziemy w najnowszej publikacji wydawnictwa Wielkopolskiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu pt. „222xWielkopolska”, pod redakcją Włodzimierza Łęckiego.

Fot/Rys: ARCHIWUM
Z Piastami na szlaku

Wycieczka po nowym Szlaku Piastowskim z przewodnikiem Anny Plenzler, z pewnością wzbogaci i uporządkuje wiedzę turystów na temat pierwszej panującej w Polsce dynastii.

Fot/Rys: ARCHIWUM WBPiCAK
Wokół poety

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu wydała tom „Rzeczy do nazwania. Wokół Kornhausera” pod redakcją Adriana Glenia i Jakuba Kornhausera.

Fot/Rys: ARCHIWUM
Płytowy rarytas

Czy może być lepsze uczczenie Roku Feliksa Nowowiejskiego i Roku Henryka Sienkiewicza, niż przypomnienie oratorium „Quo vadis” autorstwa związanego z Poznaniem kompozytora?