Fot/Rys: ARCHIWUM WBPiCAK
Fotograficzne portrety z Trzcianki w Poznaniu

Do 3 lutego w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu czynna będzie wystawa XXII Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii PORTRET z Trzcianeckiego Domu Kultury. Ekspozycja otwiera poznański przegląd aktywności fotograficznej Wielkopolan z 2017 r.

Fot/Rys: ARCHIWUM MPP
Zimowisko w Grzybowie

Rezerwat Archeologiczny Gród w Grzybowie, oddział Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, zaprasza w dniach 20-21 stycznia na wydarzenie w ramach projektu „W MROŹNEJ ZAWIEI ZIMOWISKO 1018. MASZERUJ ALBO GIŃ...”.

Fot/Rys: ARCHIWUM MPPP
Kajko i Kokosz w Gnieźnie

Do 25 lutego 2018 r. w holu głównym Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie można oglądać wystawę pt. „Kajko i Kokosz. Nowa archeologia”. W placówce zaplanowano także specjalne lekcje dla dzieci i młodzieży, nawiązujące do tematyki wystawy.

Fot/Rys: ARCHIWUM MOZK
Z Kalisza do Kamerunu

„Z Kalisza do Kamerunu” to tytuł nowej wystawy czasowej, poświęconej etnograficznym wyprawom Stefana Szolc-Rogozińskiego do Afryki oraz jego kontynuatorom. Ekspozycja będzie czynna do końca lutego 2018 roku w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej.

Fot/Rys: ARCHIWUM MPPP
700 zabytków z Moraw

Do 24 czerwca w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie można oglądać unikatową wystawę „Wielkie Morawy”. W jednym miejscu zgromadzono około 700 zabytków archeologicznych od naszych południowych sąsiadów, które nigdy wcześniej nie były prezentowane poza Słowacją i Czechami.

Fot/Rys: A. BOIŃSKI
Unia jest jak weekend

Zwycięzcy konkursu „Rozważania nad Europą” przekazali w Brukseli swoje przesłanie.

Fot/Rys: ARCHIWUM MPPP
Komiks „Borka i Sambor”

Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie w ramach cyklu „Lubię te historie!” wydało komiks historyczno-przygodowy dla dzieci pt. „Borka i Sambor”.

Fot/Rys: ARCHIWUM FUNDACJI EKOS
Konkurs dla najzdolniejszych

W  397 wielkopolskich i lubuskich szkołach przeprowadzono pierwszy etap konkursów dla młodzieży szkolnej „Złota Żaba” i „Złota Żabka” 2017/18. Zwycięzcy wezmą udział w drugim etapie, który zostanie rozegrany w Swarzędzu 17 marca 2018 r.

Fot/Rys: ARCHIWUM
Pamiętają o malarzu

Młodzież gimnazjalna i licealna z gmin Wilczyn, Skulsk, Kramsk i Kleczew wzięła udział w projekcie „Antoni Szulczyński – malarz od urodzenia. Obraz jego życia i twórczości”.

Fot/Rys: ARCHIWUM WBPiCAK
Tradycje dudziarskie w Wielkopolsce na liście dziedzictwa

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu informuje, że tradycje dudziarskie w Wielkopolsce zostały (po 2 latach starań) wpisane na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego, obok 24 innych regionalnych tradycji z całej Polski.