Fot/Rys: ARCHIWUM WBPiCAK
Wokół poety

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu wydała tom „Rzeczy do nazwania. Wokół Kornhausera” pod redakcją Adriana Glenia i Jakuba Kornhausera.

Fot/Rys: ARCHIWUM
Płytowy rarytas

Czy może być lepsze uczczenie Roku Feliksa Nowowiejskiego i Roku Henryka Sienkiewicza, niż przypomnienie oratorium „Quo vadis” autorstwa związanego z Poznaniem kompozytora?

Fot/Rys: ARCHIWUM WBPiCAK
Muzyczna poezja

Tomik poezji „Nice” Barbary Klickiej, wydany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, dostał nagrodę literacką Gdynia 2016 w kategorii poezja.

Fot/Rys: A. BOIŃSKI
„Monitor” również w tygodnikach

„Monitor Wielkopolski” od kwietnia 2016 r. rozprowadzany jest nie tylko wraz z dziennikami: „Głos Wielkopolski” oraz „Gazeta Wyborcza”, ale też z 11 tygodnikami lokalnymi.

 

Fot/Rys: A. BOIŃSKI
W Wielkopolsce obchodzono 1050. rocznicę Chrztu Polski

Ogólnopolskie obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski odbyły się w Wielkopolsce (w Gnieźnie, na Ostrowie Lednickim i w Poznaniu), także dzięki wsparciu finansowemu samorządu województwa i zaangażowaniu organizacyjnemu podległych ionstytucji.

Fot/Rys: J. BURSZTA
Zdjęcia z terenu

Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej zaprasza do obejrzenia wystawy „Etnografowie w terenie”.

Fot/Rys: P. RATAJCZAK
Z „Monitorem” w podróż i nie tylko

Lecisz samolotem z Poznania? Jedziesz pociągiem Kolei Wielkopolskich? A może ruszasz w trasę autobusem z poznańskiego dworca PKS? Podróż minie szybciej przy lekturze „Monitora Wielkopolskiego”.

Kto jest kim?

Kto jest kim u marszałka? Kto w zarządzie województwa za jakie dziedziny odpowiada? Kto stoi na czele departamentów i biur w samorządowej administracji regionu?

Fot/Rys: ARCHIWUM WZDW
Obwodnicą Czarnkowa szybciej nad Bałtyk

Drogowcy zakończyli budowę ponad 6,5-kilometrowej obwodnicy Czarnkowa. Ta inwestycja na trasie chętnie wybieranej latem przez kierowców podróżujących nad morze, pozwoli im ominąć zatłoczone centrum miasta.

Fot/Rys: ARCHIWUM WBPiCAK
W notatniku

Wielkopolska Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu wydała książkę pt. „Z szarego notatnika”, którą napisała Teresa Tomsia – poetka, eseistka, animatorka kultury.