Fot/Rys: ARCHIWUM UMWW
Zobacz jak powstawała siedziba samorządu województwa

Samorzadowa administracja województwa od połowy 2015 roku funkcjonuje w nowej siedzibie, przy al. Niepodległości 34 w Poznaniu. Na stronie internetowej http://budowa.umww.pl można sobie przypomnieć jak powstawał ten budynek.

Fot/Rys: ARCHIWUM WBPiCAK
Duch wolności

Wielkopolska Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu wydała książkę pt. „Poeta i duch wolności. Szkice o twórczości Stanisława Barańczaka” pod red. Piotra Śliwińskiego.

Fot/Rys: ARCHIWUM MUZEUM W SZRENIAWIE
Samoloty i śmigłowce ze Szreniawy

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza na wystawę „Agrolotnictwo”.

Fot/Rys: ARCHIWUM WOT
Premiera spotu telewizyjnego promującego Wielką Pętlę Wielkopolski!

Wielkopolska Organizacja Turystyczna, która w tym roku obchodzi jubileusz 10-lecia działalności, realizuje obecnie jedną z największych akcji promocyjnych w swojej historii – kampanię Wielkiej Pętli Wielkopolski.

Fot/Rys: H. WAGNER
Barroso w „Monitorze”!

– Gorąco wspieram działania Wielkopolski mające na celu z jednej strony dotarcie do całej Europy, a z drugiej – zaznaczenie obecności regionu w jej sercu – mówi w wywiadzie dla „Monitora Wielkopolskiego” przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Barroso.

Fot/Rys: GOSPODARSTWO „KÓZKA” W ŁUBOWIE
Zielony Bazar zaprasza

Pod szyldem Zielony Bazar na Placu Bernardyńskim w Poznaniu,  co sobota od 9 do 14,  czynny jest rynek produktów ekologicznych.

 

Fot/Rys: R. JAŁOSZYŃSKI
Nowy wicemarszałek

Sejmik 25 marca zatwierdził wybór nowego wicemarszałka województwa. Został nim Mateusz Klemenski, rekomendowany przez Platformę Obywatelską.

Fot/Rys: W. WYLEGALSKI
Dymisja w zarządzie

Wicemarszałek Leszek Wojtasiak złożył 21 lutego na ręce marszałka Marka Woźniaka rezygnację z zajmowanego stanowiska. Sejmik przyjął tę decyzję stosowną uchwałą 25 lutego.

Więcej na ten temat - w tym rozmowa z Leszkiem Wojtasiakiem - w marcowym "Monitorze".

Fot/Rys: R. JAŁOSZYŃSKI
Nowy radny

Seweryn Kaczmarek został nowym radnym województwa wielkopolskiego.

Fot/Rys: R. JAŁOSZYŃSKI
„Elfem” przez Wielkopolskę

Promocyjny przejazd nowoczesnym pociągiem elektrycznym typu „elf”, zorganizowała 21 listopada spółka Koleje Wielkopolskie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.