Fot/Rys: J. BURSZTA
Zdjęcia z terenu

Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej zaprasza do obejrzenia wystawy „Etnografowie w terenie”.

Fot/Rys: P. RATAJCZAK
Z „Monitorem” w podróż i nie tylko

Lecisz samolotem z Poznania? Jedziesz pociągiem Kolei Wielkopolskich? A może ruszasz w trasę autobusem z poznańskiego dworca PKS? Podróż minie szybciej przy lekturze „Monitora Wielkopolskiego”.

Kto jest kim?

Kto jest kim u marszałka? Kto w zarządzie województwa za jakie dziedziny odpowiada? Kto stoi na czele departamentów i biur w samorządowej administracji regionu?

Fot/Rys: ARCHIWUM WZDW
Obwodnicą Czarnkowa szybciej nad Bałtyk

Drogowcy zakończyli budowę ponad 6,5-kilometrowej obwodnicy Czarnkowa. Ta inwestycja na trasie chętnie wybieranej latem przez kierowców podróżujących nad morze, pozwoli im ominąć zatłoczone centrum miasta.

Fot/Rys: ARCHIWUM WBPiCAK
W notatniku

Wielkopolska Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu wydała książkę pt. „Z szarego notatnika”, którą napisała Teresa Tomsia – poetka, eseistka, animatorka kultury.

Fot/Rys: ARCHIWUM UMWW
Zobacz jak powstawała siedziba samorządu województwa

Samorzadowa administracja województwa od połowy 2015 roku funkcjonuje w nowej siedzibie, przy al. Niepodległości 34 w Poznaniu. Na stronie internetowej http://budowa.umww.pl można sobie przypomnieć jak powstawał ten budynek.

Fot/Rys: ARCHIWUM WBPiCAK
Duch wolności

Wielkopolska Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu wydała książkę pt. „Poeta i duch wolności. Szkice o twórczości Stanisława Barańczaka” pod red. Piotra Śliwińskiego.

Fot/Rys: ARCHIWUM MUZEUM W SZRENIAWIE
Samoloty i śmigłowce ze Szreniawy

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza na wystawę „Agrolotnictwo”.

Fot/Rys: ARCHIWUM WOT
Premiera spotu telewizyjnego promującego Wielką Pętlę Wielkopolski!

Wielkopolska Organizacja Turystyczna, która w tym roku obchodzi jubileusz 10-lecia działalności, realizuje obecnie jedną z największych akcji promocyjnych w swojej historii – kampanię Wielkiej Pętli Wielkopolski.

Fot/Rys: H. WAGNER
Barroso w „Monitorze”!

– Gorąco wspieram działania Wielkopolski mające na celu z jednej strony dotarcie do całej Europy, a z drugiej – zaznaczenie obecności regionu w jej sercu – mówi w wywiadzie dla „Monitora Wielkopolskiego” przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Barroso.