Poniedziałek 30 listopada 2020
Dziś imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
Eurofundusze dla wsi
Fot: ARCHIWUM UMWW
Bieżące wydanie:

Jak wygląda realizacja Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Wielkopolsce? Co zmieniło się w ostatnich latach wokół nas? Czy potrafimy dostrzec także najmniejsze unijne przedsięwzięcia? Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej w 2004 r. sprawiło, że także na obszarach wiejskich nasze samorządy, firmy, rolnicy czy stowarzyszenia otrzymały największą w historii szansę na rozwój. Urzędnicy, przedsiębiorcy, gospodarze i społecznicy coraz skuteczniej sięgają po eurofundusze: inwestują w szkoły, rozwój miejskiej i wiejskiej infrastruktury, unowocześnianie gospodarstw itp.

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego – jako wydawca „Monitora Wielkopolskiego” – zdobył wyróżnienie w konkursie „Medialna Perła Samorządu 2020”.

Fot: ARCHIWUM MPPP

Do 30 grudnia w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie można obejrzeć wystawę pt. „Historyczne widowiska plenerowe na ziemi gnieźnieńskiej w latach 70. XX wieku”.

Fot: ARCHIWUM

Znana pisarka Joanna Jodełka publikuje w odcinkach kryminał, którego akcja dzieje się w pałacu w Winnej Górze. 

Fot: ARCHIWUM MUZEUM

Muzeum Okręgowe w Lesznie zaprasza do zwiedzania wystawy (czynnej do 31 grudnia w budynku dawnej synagogi przy ul. Narutowicza) pt. „Z głowy prababci – czepki, kopki, klapice...”. 

Fot: M. GRELA
Monitorujemy radnych

Kowboj na chopperze

kadencja 2010-2014 »
kadencja 2006-2010 »
Jaka inwestycja będzie najważniejsza w nowej kadencji samorządu województwa?