Wtorek 20 listopada 2018
Dziś imieniny: Anatola, Edyty, Rafała
Wielkopolanie wybrali
Fot: Z. GLONTI
Bieżące wydanie:

Prawie 1,4 miliona wyborców zadecydowało o kształcie politycznym nowego sejmiku województwa. Skład sejmiku to wynik decyzji podjętych 21 października przy urnach przez 1.388.105 Wielkopolan. Oznacza to rekordową frekwencję na poziomie 56 procent. – Dziękuję Wielkopolanom, że wybrali europejską perspektywę i standardy – komentował wyniki przedstawiciel zwycięskiej Koalicji Obywatelskiej, marszałek Marek Woźniak. Ile procent głosów zdobyły i ile objęły mandatów poszczególne ugrupowania – przedstawiamy na infografice. A kto przez cztery lata najwięcej zyskał, kto natomiast stracił?

Fot: A. BOIŃSKI

KO i PSL podpisały umowę dotyczącą utworzenia koalicji w sejmiku województwa na kadencję 2018-2023. Kandydatem na marszałka jest Marek Woźniak z PO, a na wicemarszałków: Wojciech Jankowiak i Krzysztof Grabowski z PSL.

Fot: ARCHIWUM MPPP

Do 6 stycznia 2019 r. w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie czynna będzie wystawa zdjęć „Gniezno – 100 lat wolności”.

Fot: ARCHIWUM MUZEUM

W Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy można obejrzeć wystawę „Ziemiańskie drogi do niepodległości. Powstańcy Wielkopolscy”.

Fot: ARCHIWUM

Do 20 grudnia w kaliskim Centrum Rysunku i Grafiki im. Tadeusza Kulisiewicza można obejrzeć wystawę „Skarby z dawnej zakrystii. 

Fot: M. GRELA
Monitorujemy radnych

Pozytywista, co się nie schamił

kadencja 2010-2014 »
kadencja 2006-2010 »
Czy weźmiesz udział w jesiennych wyborach samorządowych?