Czwartek 23 maja 2019
Dziś imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
Jak i gdzie się rozwijać?
Fot: ARCHIWUM WBPP W POZNANIU
Bieżące wydanie:

Plan zagospodarowania przestrzennego województwa „Wielkopolska 2020+” to jeden z najważniejszych, obok strategii rozwoju regionu, dokumentów dla samorządu. Dlaczego? – Strategia rozwoju województwa opisuje cele, kierunki, oczekiwania i pewną wizję, wokół której koncentrują się nasze działania. Te cele nie mogą być oderwane od rzeczywistości, muszą znajdować swoje odzwierciedlenie w terenie, uwzględniać specyfikę gospodarczą, przyrodniczą, kulturową danego regionu. Dlatego konieczny jest plan zagospodarowania – wyjaśnia wicemarszałek Wojciech Jankowiak.

Fot: P. RATAJCZAK

Tort Wolności, rozświetlenie neonu „Wolność”, koncert donGURALesko, debata w Centrum Kultury Zamek oraz wystawa „Krok ku Wolności. Wybory czerwcowe 1989 w Wielkopolsce” – w ten sposób będziemy świętowali rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 r. Na placu Wolności stanie też ogromny telebim, na którym będzie można oglądać uroczystości w Gdańsku.

Fot: ARCHIWUM MUZEUM

Od 13 marca do 4 sierpnia w Muzeum Okręgowym w Lesznie będzie można obejrzeć wystawę „Zwierzęta duże i małe w malarstwie, grafice, rysunku”.

Fot: ARCHIWUM PTT

Polski Teatr Tańca realizuje w tym roku projekt pn. „Rok Wyklętych”. Jego pierwszą odsłoną będzie  teatralna epopeja, pokazująca wyklęcie Ziemi przez gatunek ludzki. Spektakl, którego premiera odbędzie się 29 kwietnia, w Międzynarodowym Dniu Tańca, wyreżyseruje Katarzyna Raduszyńska.

Fot: ARCHIWUM MOZK

Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej przygotowało z okazji tegorocznych walentynek wystawę pt. „Zakochani w Kaliszu". 

Fot: M. GRELA
Monitorujemy radnych

Człowiek orkiestra

kadencja 2010-2014 »
kadencja 2006-2010 »
Jaka inwestycja będzie najważniejsza w nowej kadencji samorządu województwa?