Sobota 22 lipca 2017
Dziś imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
Jak rządzą młodzi?
Fot: A. BOIŃSKI
Bieżące wydanie:

7 czerwca w Poznaniu odbyło się pierwsze posiedzenie Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego. Jak widzą nasz region za kilka lat młodzi radni? Czego oczekują, co chcieliby poprawić? Jakie, po kilkugodzinnych obradach w siedzibie samorządu województwa, zgłosili postulaty?Wspólnie (zarówno w trakcie posiedzeń komisji, jak i podczas sesji młodzieżowego sejmiku) udało im się wypracować kilkanaście tez.

Fot: ARCHIWUM

Wycieczka po nowym Szlaku Piastowskim z przewodnikiem Anny Plenzler, z pewnością wzbogaci i uporządkuje wiedzę turystów na temat pierwszej panującej w Polsce dynastii.

Fot: ARCHIWUM WBPiCAK

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu wydała tom „Rzeczy do nazwania. Wokół Kornhausera” pod redakcją Adriana Glenia i Jakuba Kornhausera.

Fot: ARCHIWUM

Czy może być lepsze uczczenie Roku Feliksa Nowowiejskiego i Roku Henryka Sienkiewicza, niż przypomnienie oratorium „Quo vadis” autorstwa związanego z Poznaniem kompozytora?

Fot: ARCHIWUM WBPiCAK

Tomik poezji „Nice” Barbary Klickiej, wydany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, dostał nagrodę literacką Gdynia 2016 w kategorii poezja.

Fot: M. GRELA
Monitorujemy radnych

Nie znoszę, gdy dzwoni budzik

kadencja 2010-2014 »
kadencja 2006-2010 »
Komu należy przekazać więcej kompetencji?