Czwartek 23 listopada 2017
Dziś imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa
Samorządowe sumienie UE
Fot: A. BOIŃSKI
Bieżące wydanie:

Informacje o pracach Europejskiego Komitetu Regionów co pewien czas goszczą na naszych łamach. Także dlatego, że istotny w nich udział ma nasz samorząd: marszałek Marek Woźniak od lat jest przewodniczącym polskiej delegacji do EKR, a koordynacją jej prac zajmuje się Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego w Brukseli. Czym jednak dokładnie jest EKR? Jakie są jego kompetencje? Co aktualnie najbardziej zajmuje jego członków? I dlaczego można EKR nazwać „samorządowym sumieniem UE”?

Fot: ARCHIWUM

Młodzież gimnazjalna i licealna z gmin Wilczyn, Skulsk, Kramsk i Kleczew wzięła udział w projekcie „Antoni Szulczyński – malarz od urodzenia. Obraz jego życia i twórczości”.

Fot: ARCHIWUM WBPiCAK

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu informuje, że tradycje dudziarskie w Wielkopolsce zostały (po 2 latach starań) wpisane na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego, obok 24 innych regionalnych tradycji z całej Polski.

Fot: A. BOIŃSKI

Ławica to jedyny w Polsce port lotniczy, w którym pasażerowie swoje bagaże odbierają prosto z… barki turystycznej. W takową przeobraził się jeden z podajników bagaży w hali przylotów.

Fot: ARCHIWUM WBPiCAK

Gdzie w regionie jest pomnik Syzyfa? O której godzinie mają pobudkę kameduli w Bieniszewie? Co to są Wielkopolskie Pompeje? Jaka jest historia piwa grodziskiego? Odpowiedzi m.in. na te pytania znajdziemy w najnowszej publikacji wydawnictwa Wielkopolskiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu pt. „222xWielkopolska”, pod redakcją Włodzimierza Łęckiego.

Fot: M. GRELA
Monitorujemy radnych

Przepadam za piosenkami Rysia Riedla

kadencja 2010-2014 »
kadencja 2006-2010 »
Czy to, co dzieje się na forum UE, wpływa na nasze codzienne życie?