Poniedziałek 22 maja 2017
Dziś imieniny: Emila, Neleny, Romy
Kolej przyspiesza!
Fot: P. RATAJCZAK
Bieżące wydanie:

Coraz chętniej wybieramy pociąg zamiast samochodu i liczba pasażerów wzrasta. Dlaczego? Władze województwa postawiły na kolej, inwestując w jej rozwój najwięcej pieniędzy, także z UE. Najpierw (we wrześniu 2009 r.) sejmik powołał specjalną spółkę Koleje Wielkopolskie, której województwo jest właścicielem. Następnie kupiono nowe pociągi, zmodernizowano stary tabor, wyremontowano szyny. W efekcie (od czerwca 2011 r.) po torach zaczęły jeździć pierwsze „samorządowe” pociągi w charakterystycznych, biało-czerwonych barwach. – Kolej to kręgosłup transportu w naszym regionie – zaznacza wicemarszałek Wojciech Jankowiak. – A nasza spółka Koleje Wielkopolskie od początku działalności stara się przyciągnąć pasażerów nowoczesnymi pociągami, punktualnością przejazdów i jakością usług.

Fot: ARCHIWUM

Filharmonia Poznańska wspólnie z firmą Aquanet zaprasza 20 maja o godz. 19.30 na Łęgi Dębińskie w Poznaniu, gdzie zaplanowano plenerowy koncert muzyki filmowej.

Fot: ARCHIWUM CKIS W KONINIE

Do 31 maja w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie można zobaczyć wystawę malarstwa (mieszkającej w Bostonie) Marleny Bocian-Hewitt pt. „Kobieta”.

Fot: ARCHIWUM TEATRU WIELKIEGO

13 maja w Teatrze Wielkim w Poznaniu zaplanowano premierę baletu „Anna Karenina” Rodiona Szczedrina.

Fot: FUNDACJA EKOS

Zakończyła się kolejna edycja konkursów, dofinansowanych przez samorząd województwa, przeprowadzanych przez Fundację Edukacji Społecznej „EKOS” w dziedzinie języka polskiego i literatury oraz matematyki.

Fot: M. GRELA
Monitorujemy radnych

Zapatrzony w Hansa Klossa

kadencja 2010-2014 »
kadencja 2006-2010 »
Komu należy przekazać więcej kompetencji?