Fot: ARCHIWUM MNRiPRS w SZRENIAWIE

 

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza na kilka wydarzeń, organizowanych w każdą lipcową sobotę i niedzielę.

Najpierw, w dniach 11-12.07 w godz. 11-16 odbędzie się „Weekend z Muzeum Tarpana”. Wśród atrakcji m.in. plenerowy pokaz samochodów wykorzystywanych w rolnictwie, zwiedzanie ekspozycji Muzeum Tarpana oraz gry i quiz (z nagrodami i niespodziankami), związany z tematem muzealnych pokazów.

***

Tydzień później, w dniach 18-19.07 (w godz. 12-16) w Szreniawie zaplanowano „Weekend z twórczością ludową”. Dla dzieci i dorosłych przygotowano m.in. pokazy pracy twórców ludowych i rzemieślników: wykonywania kwiatów papierowych; toczenia garnków na kole garncarskim; pracy rzeźbiarza oraz pracy kowala w kuźni folwarcznej. Wszystkie pokazy połączone będą ze sprzedażą wyrobów.

***

W ostatni weekend lipca na zwiedzających placówkę muzealną samorządu województwa w Szreniawie czekają inne atrakcje. W dniach 25-26.07 w godz. 12-15 odbędzie się tam „Żniwowanie w muzeum”. Zaplanowano np. pokaz prac żniwnych na polu muzealnym (kombajn zbożowy, snopowiązałka z ciągnikiem URSUS, zwózka snopów wozem konnym, a w razie niepogody pokaz pracy woła w kieracie). Ponadto odbędzie się pokaz wykonywania wieńca dożynkowego na placu głównym przez twórczynię ludową (tylko w niedzielę).