Sobota 15 sierpnia 2020
Dziś imieniny: Marii, Napoleona, Stelli
Przygoda z cyfrową szkołą
Fot: ARCHIWUM ODN W POZNANIU
Bieżące wydanie:

5 tysięcy nauczycieli i 11 tysięcy uczniów z 600 wielkopolskich placówek uczestniczy w projekcie samorządu województwa, mającym podnieść jakość edukacji. Dzieci i młodzież na zajęciach pozalekcyjnych uczą się przy wykorzystaniu tabletów, laptopów, aparatów fotograficznych, kamer i innych specjalistycznych sprzętów IT. Korzystają przy tym z programów i aplikacji internetowych, służących rozwijaniu kompetencji w tym zakresie.

Fot: ARCHIWUM MUZEUM

Muzeum Okręgowe w Lesznie zaprasza do zwiedzania wystawy (czynnej do 31 grudnia w budynku dawnej synagogi przy ul. Narutowicza) pt. „Z głowy prababci – czepki, kopki, klapice...”. 

Fot: ARCHIWUM TEATRU WIELKIEGO W POZNANIU

5 września o godz. 19 w Auli UAM zaplanowano wyjątkowy koncert. Publiczność z okazji 110. rocznicy istnienia poznańskiej Opery usłyszy „Czarodziejski flet” Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Fot: ARCHIWUM MPP

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy zaprasza do zwiedzania nowej wystawy stałej pt. „Z archiwum ziemi i toni wodnej. Świadectwa dziedzictwa pierwszych Piastów”.

Fot: ARCHIWUM MPP

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy zaprasza do zwiedzania wystawy czasowej rzeźb Piotra Rogalińskiego pt. „Nie-zabawki, człowiek nie-zabawka”.

Fot: M. GRELA
Monitorujemy radnych

Spokojny Lancelot

kadencja 2010-2014 »
kadencja 2006-2010 »
Jaka inwestycja będzie najważniejsza w nowej kadencji samorządu województwa?