Piątek 19 lipca 2019
Dziś imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego
Cudzoziemca zatrudnię
Fot: P. RATAJCZAK
Bieżące wydanie:

Bezrobocie w Wielkopolsce wynosi obecnie 2,9 proc. Przedsiębiorcy mają w tej sytuacji znaczące problemy z obsadzeniem stanowisk pracy, a tym samym pojawiają się u nich ograniczenia w zwiększaniu lub utrzymaniu produkcji i usług. Na razie tę lukę wypełniają imigranci zarobkowi zza wschodniej granicy. Z danych wynika, że w latach 2017-2018 do Wielkopolski przyjeżdżało do pracy ponad 160 tys. Ukraińców rocznie. To dane oficjalne, dotyczące pracowników legalnie zatrudnionych, ale tajemnicą poliszynela jest, że cudzoziemców jest w regionie znacznie więcej.

Fot: ARCHIWUM WBPiCAK

Koleje Wielkopolskie zapraszają, nie tylko podróżnych, na wystawy fotograficzne, przygotowywane na Dworcu Letnim w Poznaniu przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury. 

Parowozownia Wolsztyn zachęca do podróży pociągiem retro na linii Poznań Główny – Swarzędz – Poznań Główny. Podczas wakacji w każdą sobotę wolsztyński parowóz poprowadzi skład pięciu zabytkowych wagonów z lat 20. i 30. XX wieku.

Fot: ARCHIWUM MUZEUM

Od 13 marca do 4 sierpnia w Muzeum Okręgowym w Lesznie będzie można obejrzeć wystawę „Zwierzęta duże i małe w malarstwie, grafice, rysunku”.

Fot: ARCHIWUM MPPP

Do 28 lipca w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie czynna będzie wystawa pt. „Uwaga historia! Odtwórstwo historyczne wczesnego średniowiecza w Polsce”.

Fot: M. GRELA
Monitorujemy radnych

Słynę z łagodności

kadencja 2010-2014 »
kadencja 2006-2010 »
Jaka inwestycja będzie najważniejsza w nowej kadencji samorządu województwa?