Wtorek 26 maja 2020
Dziś imieniny: Eweliny, Jana, Paw�a
30 lat po pierwszych wyborach
Fot: FOT. WALDEMAR WYLEGALSKI
Bieżące wydanie:

W 1990 r. powstał w Polsce samorząd gminny, do którego w 1998 r. dołączyły powiatowy i wojewódzki. Jak dziś funkcjonują te trzy szczeble? „Demokracja to przywilej, z którego trzeba się nauczyć korzystać. Najlepsze nawet przepisy nie ustanowią demokracji, jeśli nie znajdą się ludzie, którzy poświęcą swój czas i serce sprawom społecznym i jeśli my wszyscy nie dopilnujemy, aby wybrać ze swego grona najlepszych. Bierność w obecnej sytuacji może nas wszystkich bardzo drogo kosztować” – pisał w marcu 1990 r. Marek Woźniak, od niemal 15 lat marszałek województwa, wcześniej m.in. sekretarz gminy Sychy Las i wicestarosta poznański.

W związku ze wzrastającym zagrożeniem epidemiologicznym od 12 marca zamknięto wiele podległych samorządowi województwa instytucji kultury. Nieczynne są muzea, teatry odwołały spektakle, do końca marca nie odbędzie się wiele wydarzeń i imprez masowych.

Fot: ARCHIWUM MPP

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy przygotowało w Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach nową wystawę stałą pt. „Dziekanowice i ich mieszkańcy”.

Fot: ARCHIWUM MPPP

W Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie można obejrzeć wystawę pt. „Piast TOTAL WAR. Wojskowość w Polsce wczesnopiastowskiej”.

Fot: ARCHIWUM MPP

„Broń drzewcowa i uzbrojenie ochronne z Ostrowa Lednickiego, Giecza i Grzybowa” – to tytuł publikacji wydanej przez Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy dzięki dofinansowaniu z ministerstwa kultury.

Fot: M. GRELA
Monitorujemy radnych

Wytrwały kibic

kadencja 2010-2014 »
kadencja 2006-2010 »
Jaka inwestycja będzie najważniejsza w nowej kadencji samorządu województwa?