Środa 21 lutego 2018
Dziś imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
Rząd wziął wody
Fot: ARCHIWUM WZMiUW W POZNANIU
Bieżące wydanie:

Znowelizowana ustawa o prawie wodnym odebrała samorządom województw kompetencje związane z gospodarką wodną. Jakie zadania udało się nam zrealizować dotąd w Wielkopolsce? Czym zajmował się likwidowany właśnie Wielkopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu? Przez 20 lat samorząd regionu zainwestował spore pieniądze w przedsięwzięcia wodne i melioracyjne. Prace z zakresu gospodarki wodnej w rolnictwie kosztowały ponad 1 mld zł. Z tego 729 mln zł przypadło na inwestycje, a niemal 324 mln zł na tzw. prace utrzymaniowe. Dzięki nim wiele miast i gmin, w których powstały m.in. nowe zbiorniki retencyjne, zmieniło swoje oblicze. Próbujemy zapobiec takim zagrożeniom jak, z jednej strony nagła powódź, a z drugiej – wielotygodniowa susza. Jakie są efekty?

Fot: ARCHIWUM WBPiCAK

Jak może być zrośnięta historia miasta i historia życia dwóch fotografów? Odpowiedź pokazuje wystawa pt. „Jagielski i Lenicki. U podstaw” Średzkiego Towarzystwa Fotograficznego, którą do końca lutego można oglądać w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Fot: ARCHIWUM MPPP

Do 25 lutego 2018 r. w holu głównym Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie można oglądać wystawę pt. „Kajko i Kokosz. Nowa archeologia”. W placówce zaplanowano także specjalne lekcje dla dzieci i młodzieży, nawiązujące do tematyki wystawy.

Fot: ARCHIWUM TEATRU WIELKIEGO

Na 4 marca w Teatrze Wielkim w Poznaniu zaplanowano premierę opery „Śpiewacy  norymberscy” Richarda Wagnera.

Fot: ARCHIWUM WBPiCAK

190 exlibrisów 74. bibliotek z całego kraju, w tym 48. wielkopolskich placówek, pokazuje wystawa pt. „Exlibrisy z biblioteką w roli głównej”, przygotowana przez Bibliotekę Uniwersytecką UAM (tam, przy ul. Ratajczaka 38/40, do 5 marca można ją obejrzeć) oraz Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Fot: M. GRELA
Monitorujemy radnych

Bieg stoika

kadencja 2010-2014 »
kadencja 2006-2010 »
Czy to, co dzieje się na forum UE, wpływa na nasze codzienne życie?