Wtorek 23 stycznia 2018
Dziś imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
Chwała naszym zwycięzcom
Fot: A. BOIŃSKI
Bieżące wydanie:

W Poznaniu 27 grudnia i w Warszawie 28 grudnia odbyły się centralne obchody 99. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, zorganizowane przez samorząd województwa. – Nasi przodkowie nie urodzili się bohaterami. A jednak w godzinie próby nie zawahali się, poszli do walki i zwyciężyli. Zwykli ludzie. Nasi pradziadowie. Tak niewiele razy w polskiej, tragicznej historii mieliśmy okazję mówić „chwała zwycięzcom”. Tym bardziej możemy być dumni z naszych przodków, którzy swym czynem zadecydowali o przebiegu granic II Rzeczypospolitej – mówił podczas uroczystości przy poznańskim pomniku Powstańców Wielkopolskich ich gospodarz, marszałek Marek Woźniak. A w Warszawie, na Powązkach dodał: – Jesteśmy dumni z czynów naszych ojców, a przypominanie o nich uważamy za swój obowiązek i zaszczyt.
 

Fot: ARCHIWUM WBPiCAK

Do 3 lutego w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu czynna będzie wystawa XXII Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii PORTRET z Trzcianeckiego Domu Kultury. Ekspozycja otwiera poznański przegląd aktywności fotograficznej Wielkopolan z 2017 r.

Fot: ARCHIWUM MPP

Rezerwat Archeologiczny Gród w Grzybowie, oddział Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, zaprasza w dniach 20-21 stycznia na wydarzenie w ramach projektu „W MROŹNEJ ZAWIEI ZIMOWISKO 1018. MASZERUJ ALBO GIŃ...”.

Fot: ARCHIWUM MPPP

Do 25 lutego 2018 r. w holu głównym Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie można oglądać wystawę pt. „Kajko i Kokosz. Nowa archeologia”. W placówce zaplanowano także specjalne lekcje dla dzieci i młodzieży, nawiązujące do tematyki wystawy.

Fot: ARCHIWUM MOZK

„Z Kalisza do Kamerunu” to tytuł nowej wystawy czasowej, poświęconej etnograficznym wyprawom Stefana Szolc-Rogozińskiego do Afryki oraz jego kontynuatorom. Ekspozycja będzie czynna do końca lutego 2018 roku w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej.

Fot: M. GRELA
Monitorujemy radnych

My name is Grzyb, Mikołaj

kadencja 2010-2014 »
kadencja 2006-2010 »
Czy to, co dzieje się na forum UE, wpływa na nasze codzienne życie?