Środa 21 marca 2018
Dziś imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Zabytki w smarfonie
Fot: P. RATAJCZAK
Bieżące wydanie:

Czy można obejrzeć z różnych stron i w dużym przybliżeniu unikatową monetę sprzed tysiąca lat? Jak bez wychodzenia z domu „dotknąć” cennych zabytków: czarki, zapinki, paciorka czy dawnego grzebienia? W jaki sposób dotrzeć do zdjęć, pocztówek, rysunków, szkiców czy przedwojennych drzeworytów? Dawniej lekcje historii odbywały się w muzeum. Dziś można, siedząc w wygodnym miejscu, odwiedzić portal edukacyjny www.muzeawielkopolski.pl, który utworzyły wspólnie Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej oraz Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, dwie instytucje kultury wielkopolskiego samorządu.

Fot: ARCHIWUM MPP

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy zaprezentowało książkę pt. „Rzeźbiarze Ziemi Gnieźnieńskiej”.

Fot: ARCHIWUM CKiS

„Na muzykę nigdy nie jest za wcześnie!” – pod takim hasłem na 24 marca w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie zaplanowano koncerty z cyklu „Smykofonia”.

Fot: ARCHIWUM MOZK

Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej wydało album „Srebra kaliskie XIX wieku” autorstwa dr Ewy Andrzejewskiej.

Fot: ARCHIWUM MPPP

Do 24 czerwca w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie można oglądać unikatową wystawę „Wielkie Morawy”. W jednym miejscu zgromadzono około 700 zabytków archeologicznych od naszych południowych sąsiadów, które nigdy wcześniej nie były prezentowane poza Słowacją i Czechami.

Fot: M. GRELA
Monitorujemy radnych

Kowboj na chopperze

kadencja 2010-2014 »
kadencja 2006-2010 »
Czy to, co dzieje się na forum UE, wpływa na nasze codzienne życie?