40 procent samorządu

Burmistrz Rydzyny Grzegorz J. w ciągu roku wydał na alkohol ponad 600 zł z gminnego budżetu. Pieniądze wydawał głównie na wódkę i musujące wino.
Włodarz nie pił sam: procentami urozmaicał gminne uroczystości. Świętowanie trwałoby nadal, gdyby nie anonim, który doniósł na burmistrza do leszczyńskiej prokuratury. (…)
– Decyzja o zakupie alkoholu wykraczała poza kompetencje burmistrza i była wydatkiem, który nie miał żadnej podstawy prawnej – twierdzi prokurator Mirosław Adamski.

GAZETA WYBORCZA, 10 sierpnia 2007


Jak Woźniak stał się Nowakiem…

Naruszenie dyscypliny finansów publicznych, nieprawidłowości w przetargach, chaos organizacyjny i wiele innych błędów – to pierwsze wrażenia, jakie odnieśli członkowie nowej Rady Społecznej kaliskiego szpitala, po zapoznaniu się z wynikami kontroli Urzędu Marszałkowskiego w tej placówce.
Członkowie rady przeanalizowali także wniosek, jaki marszałek Marek Nowak skierował do rzecznika dyscypliny finansów publicznych województwa wielkopolskiego.

ZIEMIA KALISKA, 10 sierpnia 2007


…i ciągle nim jest

Radna Sejmiku Samorządowego Województwa Wielkopolskiego Maja Jankowska domaga się odwołania dyrekcji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Perzyny w Kaliszu. Kilka miesięcy temu radna wystąpiła do Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Nowaka z wnioskiem o skontrolowanie placówki(…).

ZIEMIA KALISKA, 17 sierpnia 2007


Burmistrz burmistrzowi

Julian Jokś twierdzi, że burmistrz Sulmierzyc sugeruje mieszkańcom, z jaką firmą mają zawierać umowy na wywóz śmieci. A to jest niezgodne z prawem. Tymczasem Idzi Kalinowski ucina krótko: – Julian Jokś niech się zajmie swoimi rządami w Krotoszynie. (…) Niech się nie wpieprza w moje zarządzanie tutaj.

GAZETA KROTOSZYŃSKA, 3 sierpnia 2007


Bywała lepsza

Z Dodą, po jej koncercie, który odbył się podczas Nocy Świętojańskiej w Gołuchowie, rozmawia Anetta Bielarz
– Jak ci się podobała gołuchowska publiczność?
– Bywała lepsza.

ŻYCIE PLESZEWA, 13 lipca 2007


Sławojka z niższej ligi

Rozgoryczeni porażką kibice Lechii Gdańsk postanowili wziąć srogi rewanż na Turku. Dlatego na forach internetowych kpią sobie na potęgę z naszego stadionowego wychodka mocno na wyrost tytułowanego „toaletami”. No cóż, z okazji drugoligowego awansu naszej drużyny przybytek ów rodem z epoki wczesnego Gomułki został wprawdzie ostatnio suto potraktowany farbą, ale towarzyszący mu od lat swojski zapaszek pozostał. (…) Najsmutniejsze jest jednak, że to wszystko w mieście chlubiącym się Sławojem Felicjanem Składkowskim(…).

ECHO TURKU, 14 sierpnia 2007


Poruszający rumak szefa

Od niedawna wojewoda Tadeusz Dziuba do pracy przyjeżdża na chopperze. W urzędzie wywołało to poruszenie. (…)
Jak reagują urzędnicy, widząc Pana na motorze?
Nie wiem.
Pukają się w głowę?
Być może. Gdybym jednak miał się przejmować tym, co ludzie mówią, nie zrobiłbym trzech czwartych rzeczy, które w życiu udało mi się osiągnąć.

GAZETA WYBORCZA, 28 sierpnia 2007