Fot/Rys: ARCHIWUM
Na wszelki wypadek

Unijna administracja w Brukseli tak się rozrasta, że czasami już trudno się połapać kto jest kim…

Fot/Rys: E. PLUCZYŃSKI
W podziemiu

Kartka wypatrzona na korytarzu Urzędu Marszałkowskiego…

Fot/Rys: S. MIKOŁAJCZAK
Podwózka na autostradzie

Nie każdy może załapać się na taką podwózkę z pierwszym kierowcą RP za kółkiem...

Fot/Rys: K. BIAŁOSKÓRSKI
Zamienili fotele

Do niedawna to zdjęcie moglibyśmy zrobić w sali sesyjnej, w której obraduje sejmik. Cóż, po ostatnich wyborach takie fotki musimy ściągać z Warszawy… Maria Janyska i Killion Munyama z PO zamienili bowiem mandaty radnych na poselskie.

Fot/Rys: S. MIKOŁAJCZAK
Import z Brazylii?

Niedawno pisaliśmy, że członek zarządu województwa Krzysztof Grabowski rozmawiał z przedstawicielami brazylijskiej Parany o planach współpracy regionów w zakresie rolnictwa. W najśmielszych przypuszczeniach nie sądziliśmy, że tak szybko podpatrzymy pierwsze efekty…

Fot/Rys: WWW.LUBUSKIE.PL
Wicemarszałek i Owsiak

Bez komentarza...

Fot/Rys: A. BOIŃSKI
Gitary marszałka

Marshal’s guitars?

Fot/Rys: ARCHIWUM PAK
Schody

Skończyły się żarty, zaczęły się schody?

Fot/Rys: R. JAŁOSZYŃSKI
Sala jak ta lala

Bardzo nam się podobało na otwarciu odremontowanej sali sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, i to pomimo tego, że przedłużyło to długą już z natury (i z poprawek radnego Zbigniewa Czerwińskiego) budżetową sesję sejmiku.

Pokazali i podpisali

27 grudnia 2010 roku, godzina 19.36. W głównym wydaniu telewizyjnych „Wiadomości” prowadzący Piotr Kraśko zapowiada: „A co jeszcze w Wiadomościach? Opowiemy o mężnych poznaniakach, którzy…”. Na ekranie obrazki „naszych” ułanów, a u dołu pojawia się napis: ZWYCIĘZKIE POWSTANIE. I jak tu nie mówić, że Warszawa lekceważy wielkopolski zryw sprzed ponad 90 lat? Lub przynajmniej, że gwałci zasady ortograficzne języka polskiego.