... po biżuterii jego

Jak zapowiadaliśmy – tak czynimy. Po wakacyjnym oddechu powracamy do trudniejszej wersji naszej zagadki. Tym razem oko (a w zasadzie obiektyw naszego aparatu) zawiesiliśmy na tym, co radni zawiesili (lub nałożyli) na palce, uszy i dekolty. Czy rozpoznasz swojego radnego po jego biżuterii? Poniżej zdjęcia następujących radnych (wymieniamy alfabetycznie, fotki są w innej kolejności…): Zbigniewa Ajchlera, Elżbiety Barys, Lidii Czechak, Marii Grabkowskiej, Marii Paradowskiej, Krystyny Pośledniej, Zbigniewa Winczewskiego, Leszka Wojtasiaka.

... po kielni jego

Poprzedni odcinek tego naszego cyklu (ten z „komórkami”) wzbudził naprawdę sporo emocji. Nie tylko tak zwani zwykli czytelnicy zachodzili w głowę, których radnych rozmawiających podczas sesji przez telefony zamieściliśmy na zdjęciach. Także sami zainteresowani (a przynajmniej, jak nam doniesiono, znaczna ich część) nie potrafili się na nich rozpoznać! Ponieważ podczas sesji sejmiku jeden z nich – radny Waldemar Witkowski – publicznie ogłosił konkurs i obiecał „prezent” za rozpoznanie go na fotce, przypominamy ją… No i – czekamy na zadeklarowaną nagrodę.
Jako że jeszcze wciąż większość z nas ma w pamięci wakacje, tym razem postanowiliśmy zbytnio nie przemęczać umysłów czytelników, no i samych radnych. Dlatego dziś radni jako murarze na zdjęciach alfabetycznie i w pełnej okazałości: Zbigniew Ajchler, Lech Dymarski, Krystyna Poślednia, Marek Woźniak.
Obiecujemy jednak, że już wkrótce powrócimy w tej rubryce do zagadek trudniejszych…
 

... po telefonie jego

Znamy przynależność partyjną radnych, ich poglądy, działalność zawodową i publiczną. Systematycznie monitorujemy ich na tej stronie pod kątem zainteresowań, hobby, spojrzenia na pełnienie mandatu radnego. Tym razem postanowiliśmy przybliżyć nieco rajcowskie (to od „radnego”, a nie od „rajcowania”…) szczegóły. Na pierwszy ogień poszły telefony komórkowe, bez których większość nie potrafi żyć także na sali sesyjnej. Czy potrafisz rozpoznać swojego radnego po jego „komórce”?

Podpowiedź dla mniej bystrych: na zdjęciach (podajemy w kolejności alfabetycznej) podpatrzeliśmy „w użyciu” oprzyrządowanie: Agnieszki Chmielewskiej, Zbigniewa Czerwińskiego, Marii Grabkowskiej, Krystyny Pośledniej, Artura Różańskiego, Waldemara Witkowskiego.