Fot/Rys: A. BOIŃSKI
Nie zostaną kardynałami

To nie było łatwe „śledztwo”! W kilku wiarygodnych źródłach udało nam się jednak potwierdzić, że...

Fot/Rys: A. BOIŃSKI
Radne się zbroją

Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że zapowiada się wyjątkowo gorąca walka o mandaty w nadchodzących wyborach samorządowych. A przynajmniej wskazują na to bojowe nastroje i stosowne przygotowania czynione przez sejmikowe radne PO.

Fot/Rys: A. BOIŃSKI
Sowa i Przyjaciele

Z cyklu „polityka od kuchni”: Sowa & Przyjaciele.

Fot/Rys: ARCHIWUM
Marzenie o scenie

Onegdaj, w sąsiedniej rubryce „monitorujemy radnych”, członek zarządu województwa Krzysztof Grabowski wyznał, że kiedyś myślał, iż zostanie piosenkarzem...

Fot/Rys: ARCHIWUM
Jak mocno sfeminizowany mamy sejmik?

Stopniowi sfeminizowania wielkopolskiego sejmiku – na tle innych takich, za przeproszeniem, organów w Polsce – postanowiliśmy się przyjrzeć.

Fot/Rys: A. HOFFMANN
Walą drzwiami i oknami

Koneserzy dobrej muzyki na koncerty naszych filharmoników docierają nie tylko z Poznania i Wielkopolski, ale nawet z Warszawy. Bywa, że są to znani prawnicy, profesorowie, aktorzy. Musimy przyznać, że nie wymagało specjalnego wysiłku wyśledzenie, iż rzeczywiście tak jest!

Fot/Rys: ARCHIWUM
Rowerem, koniem, traktorem, pociągiem...

News, który usłyszeliśmy podczas majowego posiedzenia sejmikowej Komisji Strategii Rozwoju Regionalnego i Współpracy Międzynarodowej, brzmi tak sensacyjnie, że nie mogliśmy nie podzielić się nim z czytelnikami.

Fot/Rys: A. BOIŃSKI
Marszałek z Barbie

Marszałek Marek Woźniak buszujący wśród różowych lalek Barbie, a zaraz potem przebierający w stosie rozmaitych pampersów!!!

Fot/Rys: R. JAŁOSZYŃSKI
Historia z zegarem

Historia z zegarem w sali sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego (gdzie co miesiąc obraduje sejmik) zaczyna się ciągnąć jak – nie przymierzając – tasiemcowa „Moda na sukces”.

Fot/Rys: ARCHIWUM
Politycy na trybunach

Historia lubi się powtarzać… Nasi grali „mecz o wszystko” we Wrocławiu z Czechami (kto nie pamięta – przegraliśmy). Na trybunach zasiadło… 2/5 zarządu województwa w osobach Leszka Wojtasiaka i Krzysztofa Grabowskiego (na zdjęciu)...