Święta, święta i po świętach? Niekoniecznie. Wszystko zależy od tego, jak i – przede wszystkim – na co spojrzymy. Ale – po kolei…

Kończyło się właśnie marcowe posiedzenie sejmikowej Komisji Kultury. Jej przewodniczący Lech Dymarski, chcąc ustalić termin kolejnego spotkania kulturalnych radnych, spojrzał na wiszący na ścianie kalendarz, wydany przez Wielkopolską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (WARP). Jakież było jego i radnych zdziwienie, gdy okazało się, że kolejne posiedzenie komisji zamierza zwołać w… drugi dzień świąt wielkanocnych! Według kalendarza bowiem Wielkanoc powinniśmy świętować tydzień później, niż większość z nas to uczyniła. – Najwyraźniej WARP przejęła już kompetencje od Kościoła Rzymskokatolickiego – skomentował przewodniczący Dymarski.

Skoro tak się sprawy mają, pójdźmy krok dalej. Podobno Benedykt XVI szuka kogoś na prymasa Polski. Na wszelki wypadek poniżej zamieszczamy zdjęcie prezesów WARP Jacka Koralewskiego i Jarosława Nowaka. W razie czego – prosimy pamiętać, że byliśmy pierwsi!