Poniedziałek 30 listopada 2020
Dziś imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
Fot: M. GRELA

>> Jestem radnym, bo… zaufało mi bardzo wielu ludzi, oddając swój głos w wyborach właśnie na mnie; bo chcę mieć realny wpływ na naszą rzeczywistość i zmieniać ją na lepsze; bo kocham demokrację i jej wyzwania; bo lubię dzielić się swoim doświadczeniem i zarażać swoją pasją innych.

>> Gdy po raz pierwszy zasiadłem w sejmikowych ławach… jako młody człowiek (upłynęło już od tego czasu ponad 20 lat) byłem pełen pozytywnej energii, zapału, chęci i szybko chciałem zmienić otaczający nas...

Radni w poprzednich numerach
Fot: A. BOIŃSKI

Jak widać, marszałek Marek Woźniak nie oparł się pokusie sfotografowania… czarnej owcy.

Fot: ARCHIWUM

 Jak dowcipnie i nawiązując do bieżących wydarzeń skomentować spotkanie z jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich samorządowców, prezydentem Słupska Robertem Biedroniem?

Pan Stanisław Mikołajczyk
Marszałek
Województwa Wielkopolskiego
Poznań

***

Ponadto usankcjonowanie jako dokumentu o merytorycznej treści opinii rady Społecznej w składzie 2 osobowym nowych członków Rady Społecznej od paru dni, którzy nigdy przedtem nie zetknęli się z problematyka uzależnień, między innymi tego zakładu odbyło się na granicy prawa, a w praktyce stosowanej jest poważnym błędem, tym bardziej że na posiedzeniu Rady Społecznej nie uczestniczył z przyczyn niezależnych dyrektor Janusz Piechota.

***

 

Jak zapowiadaliśmy – tak czynimy. Po wakacyjnym oddechu powracamy do trudniejszej wersji naszej zagadki. Tym razem oko (a w zasadzie obiektyw naszego aparatu) zawiesiliśmy na tym, co radni zawiesili (lub nałożyli) na palce, uszy i dekolty. Czy rozpoznasz swojego radnego po jego biżuterii? Poniżej zdjęcia następujących radnych (wymieniamy alfabetycznie, fotki są w innej kolejności…): Zbigniewa Ajchlera, Elżbiety Barys, Lidii Czechak, Marii Grabkowskiej, Marii Paradowskiej, Krystyny Pośledniej, Zbigniewa Winczewskiego, Leszka Wojtasiaka.