Andrzej Grzeszczak

Andrzej Grzeszczak

Spaghetti (i) western

>> Samorząd to dla mnie… duże wyzwanie i zobowiązanie wobec wyborców. Sejmik uważam za bardzo dobrą „szkołę samorządności” i miejsce wykorzystania nabytego wcześniej doświadczenia – zawodowego i w pracy społecznej.
>> Ze zdobycia przeze mnie mandatu radnego najbardziej cieszyła się… najbliższa rodzina, oczywiście ja sam, myślę, że również ci wyborcy, którzy oddali na mnie swój głos.
>> Od kiedy zostałem radnym… więcej interesuję się ludźmi. Staram się obserwować ich potrzeby i uczestniczyć w rozwiązywaniu lokalnych problemów lub wdrażaniu lepszych rozwiązań. Na forum sejmiku zgłaszam sporo wniosków i interpelacji.
>> W niedzielny wieczór przed sesją sejmiku… zapoznaję się z materiałami na sesję i przygotowuję się do ewentualnego zabrania głosu.
>> Podczas sesji sejmiku najbardziej nuży mnie… Nic mnie nie nuży, staram się wszystkiego słuchać z zainteresowaniem, chociaż zdarzają się obrady, które trwają zbyt długo.
>> Śmieszą mnie radni, którzy… Raczej mnie nie śmieszą, ale podoba mi się, że na sesjach nie brakuje także humorystycznych sytuacji.
>> Kiedy dostałem jako radny laptop… zacząłem więcej korzystać z komputera; wcześniej nie była to moja mocna strona, teraz staram się to nadrobić.
>> Dodatkowy miliard euro dla Wielkopolski wydałbym na… rozwój dzieci i młodzieży w obszarze edukacji, kultury, sportu i turystyki. Jest to inwestycja, która w przyszłości przyniesie największe efekty. Poza tym wspomógłbym ciekawe lokalne inicjatywy, na które wciąż brakuje środków.
>> Wielkopolanie tym różnią się od innych, że… Nie widzę zasadniczych różnic pomiędzy nami a Polakami z innych regionów. Wśród nas i innych są osoby pełne zaangażowania i optymizmu oraz ludzie bierni i niezadowoleni z otaczającej ich rzeczywistości.
>> Mieszkam w Koninie i dlatego… jestem mu wdzięczny, ponieważ miasto to dało mi możliwość ciekawej pracy zawodowej (uruchomienie i prowadzenie nowej szkoły – SP 15 im. Polskich Olimpijczyków), jak również działalności samorządowej. Nadal jednak wciąż bliski sercu jest rodzinny Zagórów.
>> Moja pasja to… podróże turystyczne, aktywny wypoczynek, w tym jazda na rowerze, pływanie, praca na działce. Od czasu do czasu lubię zabawić się w kucharza, najbardziej udaje mi się karkówka z grilla i spaghetti.
>> Moim hobby nigdy nie mogłyby być… skoki spadochronowe z powodu lęku wysokości, chociaż podróże samolotem sprawiają mi dużo przyjemności.
>> Słucham… ludzi, którzy do mnie mówią; radia podczas jazdy samochodem. Mój ulubiony zespół to The Beatles. Relaksuje mnie słuchanie muzyki klasycznej.
>> Czytam… regularnie lokalną prasę, do której także piszę artykuły. Natomiast czytanie literatury pięknej ze względu na brak czasu pozostawiam na czas wakacji.
>> Oglądam… wiadomości, programy publicystyczne, polityczne i sportowe. Z filmów dokumentalnych najbardziej interesują mnie geograficzne, przyrodnicze, zaś z fabularnych westerny. Cieszę się, że w będąc radnym częściej bywam w teatrze i na ciekawych imprezach kulturalnych.
 
Imię i nazwisko: Andrzej Grzeszczak
Data i miejsce urodzenia: 13.09.1960, Zagórów
Miejsce pracy, wykonywany zawód: Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Koninie, dyrektor szkoły od 1993 roku.
Wybrany do sejmiku z listy PiS, w okręgu nr 4
Liczba głosów: 12.545

BIEŻĄCE WYDANIE

Marzec 2023