Ważne tematy

20 lat o samorządzie

Jak i dlaczego powstał „Monitor Wielkopolski”? W jaki sposób zmieniał się przez minione dwie dekady? Kto i o czym pisał w jego 238 wydaniach?

Wesprzyj naszych producentów

Samorząd województwa po raz trzeci rusza z akcją „Wspieraj wielkopolskich producentów!"

Bimbą przez Poznań

Komunikacja tramwajowa w stolicy Wielkopolski ma już ponad 140-letnią historię.

O pieniądze na WRPO

Podczas sesji, która odbyła się w trybie zdalnym 22 lutego, radni przyjęli stanowisko Sejmiku Województwa Wielkopolskiego dotyczące proponowanej alokacji środków dla Wielkopolski w programie regionalnym na lata 2021-2027.

Baner wzbudził emocje

W styczniu, w przeddzień zaprzysiężenia Joego Bidena na 46. przywódcę Stanów Zjednoczonych, przy wejściu do Urzędu Marszałkowskiego pojawiły się wizerunki prezydenta elekta oraz wiceprezydent Kamali Harris, amerykańskie flagi i życzenia powodzenia.

W poszukiwaniu atrakcji

Przyroda, zabytki, wydarzenia – w tych kategoriach rywalizowali uczestnicy ubiegłorocznej edycji konkursu fotograficznego, organizowanego przez samorząd województwa.

Bohater z przypadku

Bywają bohaterowie niekwestionowani, bywają bohaterowie sztucznie wykreowani, ale zdarzają się też bohaterowie, na których postępowanie duży wpływ miał zbieg okoliczności.

Marszałek apeluje

Chcemy „godziwego udziału” Wielkopolski w podziale unijnych funduszy dla regionów.

Finanse w pandemii

Sejmik zatwierdził 21 grudnia budżet województwa na 2021 rok. Dochody wielkopolskiego samorządu wyniosą 1 mld 647 mln zł, a wydatki przekroczą nieznacznie 2 mld zł.

"Monitor" doceniony

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego – jako wydawca „Monitora Wielkopolskiego” – zdobył wyróżnienie w konkursie „Medialna Perła Samorządu 2020”.

Patriotyzm na trudne czasy

Inaczej niż zazwyczaj obchodziliśmy rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Akademia z Mielżyńskiego

Dlaczego i w jaki sposób 164 lata temu powstało Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk?

BIEŻĄCE WYDANIE

Kwiecień 2021