Ważne tematy
Pierwszy porozbiorowy wojewoda
Witold Celichowski – kim był i jaką rolę odegrał w tworzącej się po I wojnie światowej polskiej administracji w Poznaniu?
Ogrom zniszczeń w obiektywie
Obrazy mówią więcej niż tysiąc słów. Dlatego publikujemy kilkanaście fotografii z albumu o zrujnowanej wojną Ukrainie, i o szkodach wyrządzonych naszym sąsiadom przez rosyjskie pociski.
Spiskowanie po wielkopolsku
Czy – wbrew obiegowym opiniom – mieszkańcy naszego regionu byli przez lata skłonni do konspiracji?
Święto chleba i plonów
W ostatnią niedzielę sierpnia wielkopolscy rolnicy spotkali się w Pleszewie, by – po pandemicznej przerwie – podziękować podczas wojewódzkich dożynek za tegoroczne zbiory.
Nowy Szlak Pracy Organicznej
W czerwcu w Bazarze Poznańskim zainaugurowano nową inicjatywę kulturalną, zrzeszającą różne jednostki związane z pracą u podstaw – ideą, wokół której budowało się społeczeństwo obywatelskie na terenach zaboru pruskiego.
Król wychowany w Lesznie
Przedstawiamy historię monarchy o wielkopolskich korzeniach, który dwukrotnie zasiadał na polskim tronie i dwukrotnie musiał go opuścić.
Młodzież z mandatami rozpoczęła już pracę na rzecz Wielkopolski
12 czerwca w Poznaniu odbyła się inauguracyjna sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego I kadencji. Wyłoniono między innymi prezydium i sekretarza izby.
Bezpieczniej nad wodą
Sejmik 26 czerwca przyjął sześć uchwał wyrażających zgodę na przekazanie pomocy finansowej samorządom na zadania z zakresu bezpieczeństwa publicznego.
Stawiane dla piękna i ochłody
Fontanna to element tak zwanej małej architektury, który istnieje chyba tak długo, jak długo człowiek mieszka w miastach. Cieszyła oko, budziła emocje artystyczne.
Święto wraca po pandemii
Rolnictwo stanowi od lat jedną z najważniejszych gałęzi wielkopolskiej gospodarki. Nic dziwnego zatem, że samorząd województwa przykłada do tej dziedziny ogromną wagę.
25 lat, które zmieniły Wielkopolskę
W czerwcu 1998 r. Sejm uchwalił ustawę o samorządzie województwa. Pokazujemy w skrócie efekty ćwierćwiecza działalności naszego regionalnego „rządu i parlamentu”.
Drogowa rewolucja
W czerwcu rozpocznie się pierwszy konkurs o unijne granty na budowę i modernizację tras wojewódzkich. Łącznie w ramach FEW 2021-2027 wydamy na drogi niemal 1,2 mld zł.