Ważne tematy

Dla sportowców i turystów

7,5 mln zł wsparcia z budżetu województwa trafi w 2021 roku do samorządów i organizacji pozarządowych na dofinansowanie zadań z zakresu infrastruktury turystycznej i sportowej (lekkoatletycznej oraz w ramach programu „Szatnia na medal”).

Polityk o groźnym nazwisku

Zanim sto lat temu został dyktatorem III powstania śląskiego, zasłużył się działalnością w Wielkopolsce. Mało kto, poza językoznawcami, wie dziś, że Korfanty to na Górnym Śląsku… jedna z nazw diabła. 

Wdzięczni strażakom

Jaka jest rola ochotniczych straży pożarnych? W jaki sposób samorząd regionu od lat im pomaga? Okazją do dyskusji o tym była rozpatrywana przez sejmik informacja o programie rozwoju OSP do 2030 r.

Witaszkowcy – trucizną we wroga

Kwiecień to miesiąc pamięci narodowej – czas wspominania osób, które oddały życie za sprawę niepodległości, czas przywołania tych, dzięki którym zachowaliśmy tożsamość narodową w okresie II wojny światowej. W różnych częściach kraju okupowanego w latach 1939-1945 inni byli bohaterowie, inne były formy walki, choć wróg był wspólny.

W poszukiwaniu atrakcji

Przyroda, zabytki, wydarzenia – w tych kategoriach rywalizowali uczestnicy ubiegłorocznej edycji konkursu fotograficznego, organizowanego przez samorząd województwa.

Wsparcie gmin i powiatów

29 marca sejmik zdecydował o przekazaniu 22,6 mln zł dotacji z budżetu województwa dla samorządów lokalnych. Największą kwotę, łącznie niemal 20 mln zł, skierowano na wsparcie budowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Wesprzyj naszych producentów

Samorząd województwa po raz trzeci rusza z akcją „Wspieraj wielkopolskich producentów!"

Bimbą przez Poznań

Komunikacja tramwajowa w stolicy Wielkopolski ma już ponad 140-letnią historię.

O pieniądze na WRPO

Podczas sesji, która odbyła się w trybie zdalnym 22 lutego, radni przyjęli stanowisko Sejmiku Województwa Wielkopolskiego dotyczące proponowanej alokacji środków dla Wielkopolski w programie regionalnym na lata 2021-2027.

Baner wzbudził emocje

W styczniu, w przeddzień zaprzysiężenia Joego Bidena na 46. przywódcę Stanów Zjednoczonych, przy wejściu do Urzędu Marszałkowskiego pojawiły się wizerunki prezydenta elekta oraz wiceprezydent Kamali Harris, amerykańskie flagi i życzenia powodzenia.

Bohater z przypadku

Bywają bohaterowie niekwestionowani, bywają bohaterowie sztucznie wykreowani, ale zdarzają się też bohaterowie, na których postępowanie duży wpływ miał zbieg okoliczności.

Marszałek apeluje

Chcemy „godziwego udziału” Wielkopolski w podziale unijnych funduszy dla regionów.

BIEŻĄCE WYDANIE

Wrzesień 2022