Barbara Nowak

Barbara Nowak

Słucham śpiewu słowików i patrzę w gwiazdy

>> Samorząd to dla mnie… szeroka panorama ludzkich spraw, możliwość wnikania w organizm społeczny.
>> Ze zdobycia przeze mnie mandatu radnego najbardziej cieszyła się… oczywiście rodzina, znajomi, moi uczniowie, wyborcy – przecież to nasz wspólny sukces.
>> Od kiedy zostałam radną… perfekcyjnie i po mistrzowsku planuję czas, dzieląc go proporcjonalnie na: czas dla rodziny, pracę zawodową i pełnienie funkcji radnej.
>> W niedzielny wieczór przed sesją sejmiku… spakowana, śledzę prognozę pogody, bowiem czeka mnie nie lada wyprawa do sejmiku, jestem przecież radną z południowej Wielkopolski.
>> Podczas sesji sejmiku najbardziej nuży mnie… Słucham wszystkich i wszystkiego, choć zdarza się, że słuchając, pytam sama siebie, co ktoś chciał powiedzieć.
>> Śmieszą mnie radni, którzy… Jestem tolerancyjna, w ogóle w życiu, tym bardziej zobowiązuje mnie do tego funkcja radnej; choć nie ukrywam, że cenię poczucie humoru.
>> Kiedy dostałam jako radna laptop… uświadomiłam sobie, że muszę systematycznie nadrabiać braki z dziedziny informatyki.
>> Dodatkowy miliard euro dla Wielkopolski wydałabym na… na oświatę, bo to najlepsza inwestycja w przyszłość, procentująca w każdej dziedzinie życia i gospodarki.
>> Wielkopolanie tym różnią się od innych, że… mieszkają w kolebce naszej polskiej historii, są dumni z tego i szczycą się na przykład Gnieznem, Poznaniem czy Kaliszem.
>> Mieszkam w… Rajsku (blisko Kalisza), w małej przytulnej miejscowości ze szkołą, pięknym neogotyckim kościołem, wiosce położonej wysoko, w otoczeniu stuletnich lip, jesionów, kwitnących sadów, w oazie ciszy i spokoju i dlatego… nie wyobrażam sobie mojego domu gdzieś indziej.  
>> Moja pasja to… bycie z dziećmi, z młodzieżą i nauczanie (brzmi to może patetycznie, ale tak naprawdę jest).
>> Moim hobby nigdy nie mogłoby być… hodowanie zwierząt w mieszkaniu; kojarzy mi się to z odebraniem im wolności.
>> Słucham… przede wszystkim ludzi, także moich ulubionych arii operowych, operetkowych, ale także… szumu morza, ciszy gór, śpiewu słowików.
>> Czytam… dużo, ale najchętniej poezję.
>> Oglądam… polskie komedie, również… rozgwieżdżone niebo nocą, polskie krajobrazy, tak bardzo różne i tym samym tak piękne.
 
Imię i nazwisko: Barbara Nowak
Data i miejsce urodzenia: 4 listopada 1948 r. w Popowie
Miejsce pracy, wykonywany zawód: Zespół Szkół w Rajsku, doradca metodyczny języka polskiego
Wybrana do sejmiku z listy PO, w okręgu nr 5
Liczba głosów: 2853

BIEŻĄCE WYDANIE

Marzec 2023