Leszek Wojtasiak

Leszek Wojtasiak

Szukam ósmego dnia

>> Samorząd to dla mnie… społeczeństwo, sprawy ludzi. To system, który ma zapewnić mieszkańcom spokojne, bezpieczne, życie – myślę tu o bezpieczeństwie w różnych obszarach, także pracy, nauki, komunikacji.
>> Ze zdobycia przeze mnie mandatu radnego najbardziej cieszyli się… Myślę, że moi wyborcy.
>> Od kiedy zostałem radnym… a także wicemarszałkiem, musiałem zupełnie zweryfikować kalendarz życia zawodowego i rodzinnego. Teraz tydzień pracy ma nie 5, lecz 7 dni, a nieraz poszukiwany jest jeszcze ten ósmy.
>> W niedzielny wieczór przed sesją sejmiku… Nie różni się on od innych. Sesja to ważny moment wymiany opinii między zarządem a radnymi, dlatego do kolejnej przygotowuję się od momentu zakończenia poprzedniej.
>> Podczas sesji sejmiku najbardziej nuży mnie… przerwa.
>> Śmieszą mnie radni, którzy… wyśmiewają gafy innych, a sami nie są od nich wolni.
>> Kiedy dostałem jako radny laptop… pozostał on, jak wcześniej, ważnym narzędziem pracy, służącym mi do komunikowania się ze światem..
>> Dodatkowy miliard euro dla Wielkopolski wydałbym na… nowoczesne instrumenty finansowe, które jako element odnawialny mają lepsze oddziaływanie prorozwojowe od dotacji.
>> Wielkopolanie tym różnią się od innych, że… swojej wolności nie postrzegają jako okazji do tego, żeby nic nie robić. Są mniej roszczeniowi, rozumieją potrzebę pracy jako fundamentu rozwoju .
>> Mieszkam w małym miasteczku i dlatego… mam wyrobiony nawyk współpracy z innymi ludźmi, inaczej niż osoby żyjące w anonimowych blokowiskach. Mój listonosz nie wrzuca przesyłek do skrzynki, tylko puka do drzwi…
>> Moja pasja to… motor i piłka nożna, a zimą narty.
>> Moim hobby nigdy nie mogłoby być… samotne żeglowanie. Nie potrafię żyć bez kontaktu z ludźmi w różnych miejscach.
>> Słucham… różnej muzyki. Wychowałem się na rocku, ale w mojej płytotece – a mam z 500 krążków – są i wykonawcy operowi, i utwory symfoniczne. Liczy się barwa głosu i umiejętność gry, a nie gatunek muzyki.
>> Czytam… codziennie kilkaset stron rozporządzeń, ustaw i korespondencji urzędowej. W podróże zabieram książki, żeby przypomnieć sobie, jak można formułować ludzkie myśli w sposób odmienny od urzędowego języka.
>> Oglądam… w ostatnich czterech latach – skróty wiadomości i mecze piłkarskie.
 
Imię i nazwisko: Leszek Wojtasiak
Data i miejsce urodzenia: 12 maja 1961, Ujazd
Miejsce pracy, wykonywany zawód: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, wicemarszałek
Wybrany do sejmiku z listy PO, w okręgu nr 1
Liczba głosów: 21.031

BIEŻĄCE WYDANIE

Kwiecień 2024