Maciej Dąbrowski

Maciej Dąbrowski

Słucham swojej żony

>>Samorząd to dla mnie… możliwość reprezentowania i zaspokajania, w kompetentny sposób, autentycznych potrzeb i interesów mieszkańców.
>>Ze zdobycia przeze mnie mandatu radnego najbardziej cieszyli się… moi koledzy i przyjaciele z Platformy Obywatelskiej, ponieważ zostałem pierwszym w historii radnym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego subregionu konińskiego z PO.
>>Od kiedy zostałem radnym… jeszcze więcej energii i czasu poświęcam na spotkania z ludźmi i lokalnymi samorządami, co daje naturalną okazję do poznawania ich oczekiwań.
>>W niedzielny wieczór przed sesją sejmiku… jak zwykle w niedzielny wieczór staram się wraz z żoną być poza domem u sprawdzonych przyjaciół lub na wycieczce.
>>Podczas sesji sejmiku najbardziej nuży mnie… rozwlekłe omawianie spraw oczywistych zasługujących na szybkie i praktyczne traktowanie.
>>Śmieszą mnie radni, którzy… szanuję wszystkich radnych, przecież zasłużyli na zaufanie wyborców.
>>Kiedy dostałem jako radny laptop… praktycznie się z nim nie rozstaję.
>>Dodatkowy miliard euro dla Wielkopolski wydałbym na… przywrócenie żeglarzom Wielkiej Pętli Wielkopolski – szlaku wodnego na Warcie, Noteci i kanałach pomiędzy Koninem a Bydgoszczą, z marinami, nadrzecznymi hotelikami i przystaniami, a także na ratowanie przepięknych jezior Powidzkiego Parku Krajobrazowego jako podstawowego elementu naszego ekosystemu przyrodniczego. A więc – pieniądze na turystykę i ekologię.
>>Wielkopolanie tym różnią się od innych, że… są w Wielkopolsce i Poznaniu zawsze kompetentni, klasyczni, oszczędni, racjonalni, a latem – nad morzem w Mielnie czy Kołobrzegu – kochający zabawę, ekscytujące sytuacje i atrakcyjne miejsca. To sprawdzone – do 26 roku życia przebywałem w Koszalinie.
>>Mieszkam w…Koninie i dlatego… wszystko, co osiągnąłem w dorosłym życiu, związane jest z tym miastem i z Wielkopolską, za co dziękuję.
>>Moja pasja to… biegi przełajowe, dobra literatura, muzyka country.
>>Moim hobby nigdy nie mogłaby być… bezczynność.
>>Słucham… ludzi kompetentnych i doświadczonych, a przede wszystkim swojej żony.
>>Czytam… to, co mówi o ludziach i o życiu, a także dużo o zarządzaniu i marketingu.
>>Oglądam…dzienniki telewizyjne i Teleskop, ale najwięcej wiadomości czerpię z Internetu.
 
Imię i nazwisko: Maciej Dąbrowski
Data i miejsce urodzenia: 12 stycznia 1961 r. Koszalin
Miejsce pracy, wykonywany zawód: Poczta Polska, dyrektor Oddziału Rejonowego w Koninie
Wybrany do sejmiku z listy PO, w okręgu nr 4
Liczba głosów: 8480
 

 

BIEŻĄCE WYDANIE

Listopad 2023