Maja Jankowska

Maja Jankowska

Przeciętna kobieta z laptopem dla Pudziana

>> Samorząd to dla mnie… przede wszystkim możliwość decydowania przez nas samych, mieszkańców Wielkopolski, o własnych sprawach. Staram się wykorzystywać możliwości, jakie stwarza, chociaż polski samorząd wciąż jeszcze jest bardzo niedoskonałą formułą sprawowania władzy w wymiarze lokalnym.
>> Ze zdobycia przeze mnie mandatu radnej najbardziej cieszyli się… ci, którzy podczas kampanii wyborczej najwięcej fizyczne pracowali przy naklejaniu i rozwieszaniu plakatów. Korki od szampana wystrzeliły.
>> Od kiedy zostałam radną… poznałam zaskakująco wielu wartościowych ludzi, którzy działają na rzecz innych, nie szukając rozgłosu i dzięki którym rzeczywistość nie jest aż tak cyniczna, na jaką wygląda w mediach.
>> W niedzielny wieczór przed sesją sejmiku… raz jeszcze przeglądam najważniejsze dokumenty, które nazajutrz będą przedmiotem obrad.
>> Podczas sesji sejmiku najbardziej nuży mnie… ciągłe powracanie do problemów, które już dawno można było rozwiązać, wykazując się dobrą wolą i determinacją.
>> Śmieszą mnie radni, którzy… Wyśmiewanie się z kogokolwiek uważam za nieeleganckie.
>> Kiedy dostałam jako radna laptop… cisnęło mi się na usta pytanie, dlaczego urzędnicy wybrali model, który mógłby udźwignąć Pudzian, ale nie przeciętna kobieta.
>> Dodatkowy miliard euro dla Wielkopolski wydałabym… w sposób promujący małe miasta i wsie, których budżety często uniemożliwiają przeprowadzanie droższych inwestycji oraz korzystanie ze środków unijnych.
>> Wielkopolanie tym różnią się od innych, że… są bardziej zapobiegliwi, przezorni i oszczędni.
>> Mieszkam w Kaliszu i dlatego… jak wielu innych kaliszan muszę ciągle podróżować do większych ośrodków miejskich, do których przeniosły się centra decyzyjne. Rozumiem rozżalenie miast, które w wyniku reformy utraciły status wojewódzkich.  
>> Moja pasja to… pisanie. Może coś wydam, jak już będę miała więcej czasu na późnej emeryturze.
>> Moim hobby nigdy nie mogłoby być… polowanie ani cokolwiek innego związanego z zabijaniem zwierząt dla rozrywki.
>> Słucham… wszystkich, ale wagę przywiązuję tylko do słów ludzi, których szanuję.
>> Czytam… nałogowo, co zresztą bardzo pomaga w pracy naukowej.
>> Oglądam… chętniej świat za oknem, niż telewizję.  
 
 
Imię i nazwisko: Maja Jankowska
Data i miejsce urodzenia: 27 marca 1982, Kalisz
Miejsce pracy, wykonywany zawód: doktorantka na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego
Wybrana do sejmiku z listy PiS, w okręgu nr 5
Liczba głosów: 6637
 

BIEŻĄCE WYDANIE

Marzec 2023