Tomasz Szrama

Tomasz Szrama
Przy grze w golfa umarłbym z nudów

 

>> Samorząd to dla mnie… idealny pomysł na umocnienie demokracji w naszym kraju. Przekazywanie coraz większych kompetencji z „centrali” do samorządów wpływa doskonale na rozwój społeczny i gospodarczy Polski.
>> Ze zdobycia przeze mnie mandatu radnego najbardziej cieszyli się… ludzie, którzy na mnie głosowali oraz moi przyjaciele.
>> Od kiedy zostałem radnym… nauczyłem się lepiej zarządzać swoim czasem, stałem się bardziej zdyscyplinowany i bardziej zainteresowałem się sprawami mojego regionu.
>> W niedzielny wieczór przed sesją sejmiku… czytam książki i relaksuję się przed nadchodzącym tygodniem. Z dokumentami przygotowanymi na sesję zapoznaję się zawsze wcześniej.
>> Podczas sesji sejmiku najbardziej nuży mnie… słuchanie radnych, którzy nie mają nic do powiedzenia, ale wychodzą z założenia, że jak już przyszli na sesję, to wypadałoby zabrać głos (niekiedy na taki pomysł wpadają kilka razy podczas jednej sesji).
>> Śmieszą mnie radni, którzy… przemawiając, robią bardzo poważne i zatroskane miny, sugerujące, że dźwigają odpowiedzialność za dobro całego świata na swych barkach.
>> Kiedy dostałem jako radny laptop… to nic się nie zmieniło, chociaż z drugiej strony bardziej czułem się zobligowany, żeby wyszukiwać wszelkie możliwe informacje o pracy samorządu wojewódzkiego, możliwości pozyskiwania środków na różne przedsięwzięcia itp.
>> Dodatkowy miliard euro dla Wielkopolski wydałbym na… remonty dróg i budowę obwodnic.
>> Wielkopolanie tym różnią się od innych, że… są bardzo gospodarni, oszczędni, racjonalni i zamiast narzekać, zabierają się do pracy i rozwiązywania problemów.
>> Mieszkam od 11 lat na wsi i dlatego… nigdy nie chciałbym już wrócić do „zabetonowanego” miasta i żyć w hałasie i w powietrzu pełnym spalin.
>> Moja pasja to… tatrzańska wspinaczka górska i podróże po Polsce, w czasie których nieustannie myślę: „cudze chwalicie, swego nie znacie”.
>> Moim hobby nigdy nie mogłoby być… pasjonowanie się grami komputerowymi (żałosne w wykonaniu dorosłego faceta) i gra w golfa (umarłbym z nudów już na poziomie poznawania zasad gry).
>> Słucham… wszystkiego, w zależności od nastroju (od klasyki, poprzez jazz, do popu). Z pasją uwielbiam słuchać Katarzynę Groniec, Jacka Bończyka i utwory Piwnicy pod Baranami.
>> Czytam… literaturę motywacyjną i dobrych klasyków. Obecnie czytam Antoniego Liberę
i żałuję, że wydał tylko dwie książki.
>> Oglądam… spektakle teatralne, dobre dramaty i filmy fantasy. Moje kultowe filmy to „Rejs”, „Władca pierścieni” i wczesny Woody Allen, a ze spektakli teatralnych uwielbiam wszystkie sztuki Samuela Becketta i Bogusława Schaeffera.
 
Imię i nazwisko: Tomasz Szrama
Data i miejsce urodzenia: 5 grudnia 1971 r.
Miejsce pracy, wykonywany zawód: Liceum Ogólnokształcące im. S. Wyspiańskiego w Obornikach, dyrektor szkoły
Wybrany do sejmiku z listy PO, w okręgu nr 2
Liczba głosów: 4472
 
 
 

BIEŻĄCE WYDANIE

Marzec 2023