Jarosław Berendt

Jarosław Berendt

Walczący z krawatami

>> Jestem radnym, bo… to lubię. Brzmi banalnie, ale tak jest. Lubię mieć wpływ na otaczającą rzeczywistość. Lubię spotykać się z ludźmi, z którymi tę rzeczywistość dzielę.

>> Gdy po raz pierwszy zasiadłem w sejmikowych ławach… w stopniu niepokojącym przeszkadzał mi krawat.

>> W samorządzie najchętniej zmieniłbym… Hm, to bardzo trudne pytanie, ale pewnie postawę: „nie, bo nie”  tylko dlatego, że jestem z innego ugrupowania.

>> Kiedy wracam z sesji sejmiku… spełniam swoje marzenie: ściągam krawat!

>> Gdy słyszę „autorytet”, myślę… przydałby się. To akurat smutne. W świecie chwilowych emocji, filozoficznych prawd sprowadzanych do internetowego mema i haseł wypisywanych na transparentach, które możemy „przewinąć” na portalach, brakuje kogoś, kto wzbudziłby masową refleksję.

>> Mój ulubiony bohater to… Z wiekiem dojrzewamy do kolejnych bohaterów. W moim przypadku jest to droga od Janka Kosa z „Czterech pancernych i psa” do takich postaci jak Steve Jobs czy Stephen Hawking. Imponuje mi przekraczanie granic „niemożliwego”.

>> Słowo, które najlepiej opisuje mój charakter, to… otwarty. Staram się być otwarty na nowe pomysły, chcę, by drzwi mojego gabinetu były otwarte dla ludzi potrzebujących, ludzi z pomysłem na życie, staram się mieć otwarty umysł. To chyba najlepsze słowo.

>> Największym zaskoczeniem dla mnie było ostatnio… Codziennie zaskakuje mnie budzik. Ciąg dalszy, cały dzień, to również zaskoczenia. To chyba dobrze – nie nudzę się.

>> Gdybym mógł cofnąć czas… Robię to raz w roku, jesienią… trochę to wybija mnie z rytmu.

>> Moje największe marzenie to… Wracamy do problemu z krawatem… Może jednak cofnąłbym czas, by nigdy nie zrodził się ten szalony wynalazek mody męskiej.

>> Nigdy nie mógłbym… powiedzieć „nigdy”. To zagadnienie z tej samej kategorii, co „niemożliwe”.

>> Przepadam za… ruchem na świeżym powietrzu. Jestem uzależniony od jazdy na rowerze. To wtedy mogę się skupić, zebrać myśli i nadać im – dosłownie – bieg.

>> Nie znoszę, gdy… jestem głodny i ludzie mówią mi, że nie powinienem czegoś jeść.

>> Gdy jestem głodny… zastanawiam się, co mogę zjeść, by nie przytyć.

 

>> Jarosław Berendt

>> ur. 14 kwietnia 1965 r., Wągrowiec

>> nauczyciel, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wągrowcu

>> wybrany z listy PO, w okręgu nr 2

>> 4901 głosów

 

BIEŻĄCE WYDANIE

Maj 2024