Jarosław Berendt

Jarosław Berendt

Słoneczko na piaskach

>> Zdanie „radny to brzmi dumnie”… Dumnie jest radzić, choć nie jest to łatwe.

>> Fakt, że Wielkopolanie nie znają radnych sejmiku… jest znany, przykry i... niezrozumiały. To nie ignorancja ze strony wyborców, to wyzwanie.
>> Podczas sesji sejmiku najczęściej siedzę obok… Aż trudno powołać się na pewne autorytety w tych czasach. Miło więc, że pytanie dotyczy tylko miejsca zajmowanego obok. W moim przypadku jest to były prezydent Gniezna Bogdan Trepiński i jestem z tego dumny.
>> Podczas sesji najbardziej lubię słuchać… Słuchać?! Raczej wyobrażać sobie. Lubię myśleć o tym, jak wkrótce może wyglądać miasto, w którym dorastałem. Widzę jak to miasto się zmienia – i jestem z tego dumny. Byłem jego częścią, gdy odwiedzałem kolegów ze szkoły, idąc piaszczystymi drogami. Dziś Wągrowiec zasługuje na miano miasta przez wielkie „M”. O tym myślę.
>> Nie wyobrażam sobie samorządu województwa bez… opozycji.
>> Gdybym był marszałkiem… To brzmi dla mnie jak scenariusz SF. Zwyczajnie nie myślałem o tym. 
>> Ostatni raz jechałem regionalną koleją…na mecz. Nie ukrywam swoich sportowych fascynacji – kto był na meczu, ten kibicował ze mną...
>> W szkole wołali na mnie… Słoneczko. Lubię jasne sytuacje. :)
>> Jako dziecko marzyłem o… tym, by zostać kolejarzem... Żadnych granic, jasno wytyczone cele!
>> W przeszłości myślałem, że zostanę… dyrektorem PKP, a zostałem dyrektorem ZSP – wytyczyłem więc sobie cele, nie bawiłem się w granice.
>> Ostatnio najbardziej rozbawiło mnie... Musiałbym nawiązać do zainteresowań sportowych, ale nie lubię powtarzać dowcipów powszechnie już znanych.
>> Do szewskiej pasji doprowadzają mnie… ludzie, którzy nie biorą odpowiedzialności za wypowiedziane słowa.
>> Dla poprawy nastroju… słucham ludzi, którzy ważą słowa nawet w sztuce popularnej: zespoły Queen, Pink Floyd, Led Zeppelin. Doceniam też ludzi… warzących piwo Paulaner.
 
 
>> Jarosław Berendt
>> ur. 14 kwietnia 1965 r. Wągrowiec
>> dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Wągrowcu
>> wybrany z listy PO w okręgu nr 2
>> 4572 głosy

 

BIEŻĄCE WYDANIE

Czerwiec 2024