PRZECZYTANE

Ważne, że piszą

Ważne, że piszą

Koncert „Muzyka Wolności Poznań 2018” był 27 grudnia wieczorem zwieńczeniem głównych obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Transmitowaną na cały kraj imprezę na Stadionie Miejskim prowadzili Grażyna Torbicka i Olivier Janiak. I robili to z wdziękiem i taktem aż… do samego finału. Wtedy to Janiak – pochodzący nota bene z wielkopolskiego Krotoszyna, zapraszając na scenę Marka Woźniaka, zaanonsował go jako „marszałka województwa mazowieckiego”.

Kolejnego dnia przeglądaliśmy portale internetowe, szukając ogólnopolskich doniesień o obchodach dotyczących „naszego” powstania. Na jednej ze stron była informacja o rocznicy i o koncercie, a pod nią kilka komentarzy internautów. Chwilę później w części tak zwanej towarzysko-plotkarskiej tej witryny pojawił się post zatytułowany „Wpadka Janiaka na koncercie”. Po kilkudziesięciu minutach – pod tymi paroma zdaniami było już niemal sto komentarzy (mniej lub bardziej mądrych…).

Stara PR-owska zasada mówi, że nieważne, czy piszą dobrze, czy źle, byle nazwiska nie przekręcali… Biorąc pod uwagę, że plotkarski „news” o popularnym prezenterze miał odniesienie do faktu obchodów powstańczej rocznicy, jakiś efekt promocyjny został osiągnięty. Na zdjęciu Olivier Janiak i Grażyna Torbicka podczas poznańskiego koncertu.

 

BIEŻĄCE WYDANIE

Luty 2024