Barbara Nowak

Barbara Nowak

Kobiety bywają dobre

>> Zdanie „radny to brzmi dumnie”… Dumnie? Raczej – zobowiązująco.

>> Fakt, że Wielkopolanie nie znają radnych sejmiku… oznacza, że przed nami jeszcze dużo do zrobienia. Ja już zainspirowałam koleżanki i kolegów ze Stowarzyszenia Inicjatyw Edukacyjnych, z ODN w Kaliszu do realizacji projektu „Jak być aktywnym obywatelem?”. Udało się. Zamierzamy kontynuować edukację młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych w zakresie poznawania samorządów i ich roli w życiu naszych społeczności.
>> Podczas sesji sejmiku najczęściej siedzę obok klubowego kolegi Henia, a z lewej strony mam koalicyjnych przyjaciół i dlatego… czuję się dobrze.
>> Podczas sesji najbardziej lubię słuchać … Jestem tutaj po to, aby słuchać wszystkiego, choć nie ukrywam, że niektóre tematy są, delikatnie mówiąc, trudne…
>> Nie wyobrażam sobie samorządu województwa bez… dobrego marszałka, który jest swoistym liderem, reprezentantem nas wszystkich radnych, a także dobrego przewodniczącego sejmiku, który potrafi umiejętnie spuentować niektóre wywody.
>> Gdybym była marszałkiem… Nie zamierzam konkurować, ale… kobiety bywają dobre.
>> Ostatni raz jechałam regionalną koleją… Niestety, nigdy. Może kiedyś osobiście sprawdzę jak to działa.
>> W szkole wołali na mnie… Chyba to nudne, ale tylko „Basia”.
>> Jako dziecko marzyłam o… Znowu niezbyt pasjonujące, ale tylko o tym, żeby być nauczycielką.    A że marzenia się spełniają, wobec tego jestem belfrem. Oj, ile to już lat?!
>> W przeszłości myślałam, że zostanę… Niestety – patrz wyżej!
>> Ostatnio najbardziej rozbawiło mnie... Dzięki Bogu, czego jak czego, ale poczucia humoru mi nie brakuje, a na co dzień komicznych i śmiesznych sytuacji jest tak wiele, że trudno dokonać wyboru.
>> Do szewskiej pasji doprowadza mnie… brak wyobraźni i dlatego jestem zwolenniczką, aby podstawowym testem dla każdego był test na wyobraźnię.
>> Dla poprawy nastroju… czytam poezję i zarażam tym wszystkich wokół, nawet tych, którzy deklarują się jako dyletanci tej sztuki. Słucham też szumu swoich stuletnich lip, patrzę na kwitnące sady…
 
 
>> Barbara Nowak
>> ur. 4 listopada 1948 r., Popów
>> nauczyciel doradca w Zespole Szkół w Rajsku
>> wybrana z listy PO w okręgu nr 5
>> 6940 głosów

 

BIEŻĄCE WYDANIE

Marzec 2023