Jan Grzesiek

Jan Grzesiek

Jeżdżę, więc mam pogląd

>> Zdanie „radny to brzmi dumnie”… mobilizuje mnie do aktywności i przypomina o wypełnianiu zobowiązań wobec wyborców.

>> Fakt, że Wielkopolanie nie znają radnych sejmiku… wynika z nieznajomości struktur lokalnych samorządów i ciągle niskiego stopnia edukacji samorządowej. Zależy to również od aktywności radnych w środowiskach lokalnych. Często nie utożsamiania się działalności radnych i pochodzenia środków finansowych z sejmikiem, lecz z Urzędem Marszałkowskim. Spotykam się również z licznymi informacjami, które błędnie wskazują Urząd Wojewódzki lub „programy rozwojowe” jako źródło dofinansowania inwestycji czy przedsięwzięć.
>> Podczas sesji sejmiku najczęściej siedzę obok kolegów z klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego i dlatego… mam możliwość szybkiej wymiany poglądów oraz uzgadniania wspólnych stanowisk w kwestiach podejmowanych podczas obrad sejmiku.
>> Podczas sesji najbardziej lubię słuchać… merytorycznych wystąpień odnoszących się do spraw i problemów Wielkopolski oraz uzasadnień do uchwał służących mieszkańcom regionu.
>> Nie wyobrażam sobie samorządu województwa bez… pracy Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.
>> Gdybym był marszałkiem… starałbym się również jak najlepiej wypełniać swoje obowiązki i słuchałbym rozsądnych porad, poglądów i opinii, aby znaleźć jak najlepsze rozwiązania problemów wielkopolskiej społeczności.
>> Ostatni raz jechałem regionalną koleją… na trasie Poznań-Jarocin. Często korzystam z tego środka transportu, co daje mi pogląd na funkcjonowanie kolejowych przewozów pasażerskich. Mogę stwierdzić, że jest jeszcze wiele do poprawienia w kwestii jakości podróży.
>> W szkole wołali na mnie… Grześ.
>> Jako dziecko marzyłem o… podróżach.
>> W przeszłości myślałem, że zostanę… pszczelarzem i będę prowadził specjalistyczne przedsiębiorstwo pszczelarskie.
>> Ostatnio najbardziej rozbawiły mnie… komentarze prowadzących program telewizyjny „Mam Talent”.
>> Do szewskiej pasji doprowadza mnie… biurokracja i powoływanie się na dyrektywy unijne.
>> Dla poprawy nastroju… zajmuję się pszczołami lub gram w siatkówkę.
 
 
>> Jan Grzesiek
>> ur. 17 czerwca 1958 r., Golina
>> prezes Banku Spółdzielczego w Jarocinie
>> wybrany z listy PSL w okręgu nr 5
>> 13.602 głosy

 

BIEŻĄCE WYDANIE

Marzec 2023