Kazimierz Pałasz

Kazimierz Pałasz

Dzięki Majom

>> Zdanie „radny to brzmi dumnie”… zgodnie ze złożonym ślubowaniem jest właściwe, ale proza życia znacznie to weryfikuje, zwłaszcza w odniesieniu do radnego opozycji.
>> Fakt, że Wielkopolanie nie znają radnych sejmiku… Nie jest tak źle ze znajomością radnych w moim okręgu wyborczym, ale różnie to bywa w różnych środowiskach.
>> Podczas sesji sejmiku najczęściej siedziałem obok… z jednej strony – kolegi Stefana Mikołajczaka, wieloletniego marszałka i doświadczonego samorządowca, a z drugiej – kolegi Karola Kujawy, którego cenię za troskę o środowisko wiejskie i dlatego… z żalem opuściłem to miejsce; nowe, obok przewodniczącego sejmiku jest wyjątkowo nobilitujące i przywołuje wspomnienia o Kazimierzu Kościelnym.
>> Podczas sesji najbardziej lubię słuchać… konkretnych wypowiedzi wnoszących konstruktywne propozycje.
>> Nie wyobrażam sobie samorządu województwa bez… wsłuchiwania się rządzących w racjonalne głosy opozycji.
>> Gdybym był marszałkiem… Tej buławy nie noszę w plecaku.
>> Ostatni raz jechałem regionalną koleją… niedawno, w styczniu dwukrotnie. Cieszy mnie zapowiedź wymiany taboru.
>> W szkole wołali na mnie… z drugiego imienia Czesław, przeważnie zdrabniając, co mogło skomplikować mi życie, bo kilka świadectw szkolnych mam tylko z tym imieniem.
>> Jako dziecko marzyłem o… asfaltowej drodze w rodzinnej miejscowości i wyścigach rowerowych, a w tych śmielszych marzeniach – o motorowych.
>> W przeszłości myślałem, że zostanę… listonoszem lub nauczycielem. Po pierwszym zawodzie pozostała tylko pasja zbierania znaczków, natomiast drugiego już bardziej konkretnie doświadczyłem.
>> Ostatnio najbardziej rozbawiło mnie... Ucieszyłem się, gdy Toyota „odwołała” koniec świata…Dzięki Majom mogę nią jeszcze trochę pojeździć.
>> Do szewskiej pasji doprowadza mnie… Nie ma takiej siły.
>> Dla poprawy nastroju… relaks w ogrodzie z ciekawą książką.
 
 
>> Kazimierz Pałasz
>> ur. 1 marca 1952 r., Anielew, pow. koniński
>> pracownik umysłowy w ZE PAK SA
>> wybrany z listy SLD w okręgu nr 4
>> 24.660 głosów

 

BIEŻĄCE WYDANIE

Listopad 2023