Maciej Dąbrowski

Maciej Dąbrowski

Marynarz z Koszalina

>> Zdanie „radny to brzmi dumnie”… dla mnie oznacza możliwość reprezentowania i zaspokajania autentycznych potrzeb i interesów mieszkańców Wielkopolski.

>> Fakt, że Wielkopolanie nie znają radnych sejmiku… martwi, ale także mobilizuje do poświęcania jeszcze więcej czasu i energii na spotkania z ludźmi i lokalnymi samorządami; są to idealne okazje do poznawania ich oczekiwań i nawiązywania bezpośrednich relacji.
>> Podczas sesji sejmiku najczęściej siedzę obok… przyjaciół z klubu Platformy Obywatelskiej i dlatego… jest mi wyjątkowo łatwo odnosić się do wszystkich podnoszonych na sesjach sejmiku spraw.
>> Podczas sesji najbardziej lubię słuchać… rzeczowych i kompetentnych dyskusji o realnych potrzebach mieszkańców Wielkopolski i sposobach ich realizacji.
>> Nie wyobrażam sobie samorządu województwa bez… profesjonalnego zarządu, posiadającego wizję oraz narzędzia do realizacji stawianych celów, doskonałej współpracy z lokalnymi samorządami i organizacjami pozarządowymi oraz wszelkimi podmiotami działającymi w sferze pożytku publicznego.
>> Gdybym był marszałkiem… wzorem postępowania byłby dla mnie marszałek Marek Woźniak.
>> Ostatni raz jechałem regionalną koleją… w minionym tygodniu. Koleją jeżdżę bardzo często i wiem, że dla pasażerów najważniejsza jest punktualność pociągów i komfort przejazdów. Wiem także, że rośnie liczba osób, które korzystają z kolei i dlatego ogromnie cieszę się z powstania naszych, samorządowych Kolei Wielkopolskich.
>> W szkole wołali na mnie… marynarz.
>> Jako dziecko marzyłem o… dokonaniu czegoś naprawdę wielkiego, czegoś, z czego rodzice będą dumni.
>> W przeszłości myślałem, że zostanę… żeglarzem, który opłynie cały świat.
>> Ostatnio najbardziej rozbawiło mnie... Mam duże poczucie humoru i często śmieję się z samego siebie.
>> Do szewskiej pasji doprowadza mnie… Nie przypominam sobie takich sytuacji, do wszystkich spraw staram się podchodzić rzeczowo i ze spokojem.
>> Dla poprawy nastroju… uprawiam aktywnie sport, lubię także posłuchać dobrej muzyki w miłym towarzystwie.
 
 
>> Maciej Dąbrowski
>> ur. 12 stycznia 1961 r., Koszalin
>> dyrektor Regionu Handlowego Poczta Polska S.A.
>> wybrany z listy PO w okręgu nr 4
>> 8.955 głosów

 

BIEŻĄCE WYDANIE

Marzec 2023