Seweryn Kaczmarek

Seweryn Kaczmarek

Struś Pędziwiatr u źródeł Amazonki

>> Zdanie „radny to brzmi dumnie”… to bardziej odpowiedzialność niż duma.
>> Fakt, że Wielkopolanie nie znają radnych sejmiku… potwierdzam, mam jednak   nadzieję, że ta rubryka stanie się jedną z form zaprezentowania radnych naszego województwa.
>> Podczas sesji sejmiku najczęściej siedzę obok… weterana wśród radnych - kolegi Waldemara Witkowskiego oraz najmłodszego z naszego klubu – Macieja Wiśniewskiego i dlatego… z jednej strony wspieram się doświadczeniem, a z drugiej – czerpię entuzjazm wynikający z młodości.
>> Podczas sesji najbardziej lubię słuchać… mądrych i rzeczowych odpowiedzi.
>> Nie wyobrażam sobie samorządu województwa bez… kompetentnych pracowników Urzędu Marszałkowskiego, którzy pilnują budżetu i wspierają działania radnych.
>> Gdybym był marszałkiem… bardziej zadbałbym o interesy całego województwa, a nie tylko o Poznań i okolice.
>> Ostatni raz jechałem regionalną koleją… na ostatnią sesję, gdyż kolej to mój ulubiony środek lokomocji (chciałbym doczekać czasów, kiedy w Polsce będzie można jeździć kolejami dużych prędkości).
>> W szkole wołali na mnie… Struś Pędziwiatr, ze względu na moją naturę (nie dotyczy chowania głowy w piasek…), to jest szybkość działania, dynamikę i chęć poznania świata.
>> Jako dziecko marzyłem o… podróżach w daleki świat. Szczególnie fascynowała mnie Ameryka Południowa, a tam dotarcie do źródeł Amazonki i poznanie kultury Inków.
>> W przeszłości myślałem, że zostanę… leśnikiem lub marynarzem, gdyż lubię kontakt z przyrodą, a jako marynarz mógłbym realizować moje pasje podróżnicze.
>> Ostatnio najbardziej rozbawił mnie... sposób tłumaczenia ministra finansów w sprawie przyczyn niedoszacowania budżetu.
>> Do szewskiej pasji doprowadza mnie… bezsilność nas, radnych opozycji w załatwianiu pozornie prostych spraw. 
>> Dla poprawy nastroju… planuję kolejną podróż.
 
 
>> Seweryn Kaczmarek
>> ur. 16 grudnia 1947 r., Oleśnica
>> inżynier budownictwa, prywatna firma
>> wybrany z listy SLD w okręgu nr 5
>> 3571 głosów

 

BIEŻĄCE WYDANIE

Luty 2024