Radni wybrali radnych

Sejmikowa Komisja Wyborcza podczas jednego z posiedzeń, na których radni oceniali złożone przez młodych Wielkopolan aplikacje.

Wiemy już, kto zasiądzie w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Złożona z 16 radnych województwa Komisja Wyborcza 26 kwietnia, podczas posiedzenia online, przyjęła protokół zatwierdzający wybór 39 osób, które obejmą mandaty w I kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego (lista nazwisk dostępna jest na stronie www.umww.pl w zakładce poświęconej MSWW).

Wzorem „dorosłego” sejmiku skład młodzieżowego gremium tworzy 5 radnych z okręgu nr 1 (Poznań), 7 z okręgu nr 2 (subregion pilski), 8 z okręgu nr 3 (subregion poznański), 5 z okręgu nr 4 (subregion koniński), 7 z okręgu nr 5 (subregion kaliski) oraz 7 z okręgu nr 6 (subregion leszczyński). To grono (składające się z Wielkopolan w wieku 15-20 lat) ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny dla sejmiku województwa. Jego kadencja potrwa 3 lata, a pierwsze posiedzenie powinno odbyć się już w czerwcu.

– Dziękuję radnym, którzy zaangażowali się aktywnie w ocenę złożonych aplikacji, a także osobom z Kancelarii Sejmiku, które pomagały nam od początku w naszych pracach. Cieszę się, że mimo dzielących nas różnic politycznych udało nam się sprawnie współpracować i wyłonić historyczny, bo pierwszy skład młodzieżowego sejmiku – mówił podczas posiedzenia komisji jej przewodniczący Andrzej Pichet. – Wszyscy liczymy teraz na jak najbardziej owocne obrady młodych Wielkopolan i z zainteresowaniem czekamy na to, co będą nam mieli do powiedzenia.

W naborze swoje zgłoszenia do MSWW złożyło 146 osób z całego województwa. Ostatecznie – po odrzuceniu aplikacji niespełniających wymogów formalnych (np. w zakresie kryterium wieku) – merytorycznej ocenie poddano 136 z nich. Radni podczas wielogodzinnych obrad rozpatrzyli m.in. dotychczasowe osiągnięcia i działalność kandydatów, szczególnie przyglądając się przygotowanym przez nich pracom pisemnym pod tytułem „Wielkopolska moich marzeń. Moja praca na rzecz województwa wielkopolskiego”. ABO

BIEŻĄCE WYDANIE

Kwiecień 2024