Zgodnie z zapowiedzią, prezentujemy wybrane spośród nagrodzonych i wyróżnionych zdjęć V edycji Konkursu Fotograficznego o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego. To przedsięwzięcie, organizowane przez samorząd co dwa lata, promuje walory turystyczne naszego regionu, a jednocześnie docenia tych, którzy w sposób oryginalny potrafią pokazać jego uroki.
    Wyzwanie polegało na przygotowaniu zestawu trzech fotografii w danej kategorii: „Zabytkowe obiekty”, „Atrakcje przyrodnicze”, „Wydarzenia”. Pula nagród wyniosła łącznie 15 tys. zł. A efekty?
    1650 zdjęć, 381 uczestników, 15 laureatów – to najważniejsze liczby ubiegłorocznej edycji konkursu. 
    – Cieszy nas ogromne zainteresowanie. Liczba zgłoszeń, które wpłynęły do UMWW, stanowi absolutny rekord – potwierdza Jacek Bogusławski z zarządu województwa, który 11 grudnia wziął udział w spotkaniu online, podsumowującym przedsięwzięcie, podczas którego symbolicznie nagrodzono zwycięzców.
    11 stycznia wyniki poznali też radni z sejmikowej Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki.
    – Współczuję członkom jury, bo jak spośród tylu pięknych zdjęć wybrać to najlepsze? – zastanawiała się szefowa komisji Krystyna Kubicka-Sztul. A podczas dyskusji podkreślano, że coraz większą liczbę fotografii w konkursie stanowią ujęcia wykonane z drona.
Dziś pokazujemy kilkanaście obrazów, a wszystkie nagrodzone prace można obejrzeć na stronie: fotokonkurs.wielkopolskie.pl. RAK