Nie tylko książki

Wnętrze Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu

WBPiCAK oficjalnie zainaugurowała działalność po remoncie.

Jak już informowaliśmy, zakończył się, trwający od wiosny 2019 roku, remont siedziby Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury przy ul. Prusa 3 w Poznaniu. Była to jedna z większych inwestycji ostatnich lat w instytucjach kultury samorządu województwa – kosztowała ponad 14 mln zł, a została sfinansowana m.in. z WRPO 2014+ oraz z budżetu regionu.

30 sierpnia, z udziałem m.in. marszałka Marka Woźniaka, WBPiCAK uroczyście zainaugurowała działalność w odnowionej siedzibie.

– Chciałbym, żeby WBPiCAK była bardziej widoczna w mieście – zaznaczył przy okazji uroczystości marszałek Marek Woźniak. – To oczywiście instytucja, która ma zadania regionalne, a jej główne aktywności koncentrują się w Wielkopolsce. Niemniej, również w Poznaniu jest szansa, by biblioteka zaistniała, by więcej poznaniaków zauważyło, że ta instytucja tu jest i że można korzystać z jej oferty, nie tylko księgozbioru. Warto zbudować bibliotece dobry wizerunek w stolicy regionu.

Jakie zmiany widoczne są na pierwszy rzut oka w budynku na poznańskich Jeżycach? Na froncie przywita nas neon i wrzutnia na książki, które można oddawać przez całą dobę. Na parterze znajdziemy się w przeszklonym holu, idealnym na potrzeby organizacji wystaw. Potem zajrzymy do profesjonalnie wyposażonej sali audiowizualnej. Dalej mamy wejście na antresolę, a na następnym piętrze – do dużej i jasnej czytelni, z dobrze zaopatrzoną wypożyczalnią książek. Na wyższych piętrach kamienicy znajdziemy sale konferencyjne i wykładowe, idealne do organizacji warsztatów.

BIEŻĄCE WYDANIE

Marzec 2023